PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Nadpis Tabulky 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Nadpis Tabulky 2
Tabulka 2
Tabulka 2
Tabulka 2


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

IX. VALNÁ HROMADA FOLKLORNÍHO SDRUŽENÍ ČR

Tisková zpráva

VALNÁ HROMADA FOLKLORNÍHO SDRUŽENÍ ČR
Žďár nad Sázavou, 26. a 27. listopadu 2005
Ve dnech 26. a 27. listopadu 2005 se uskutečnila ve Žďáru nad Sázavou IX. valná hromada Folklorního sdružení České republiky. Zúčastnili se jí delegáti zastupující 100 členských folklorních souborů, festivalů a slavností i jednotlivců. V souladu se stanovami bylo jednání valné hromady z důvodu menšího počtu účastníků zahájeno dle programu s hodinovým zpožděním.
Folklorní sdružení ČR
Účastníci v¨Valná hromada Folklorního sdružení ČR na jednání vyslechli zprávy o činnosti v roce 2005, zprávu o hospodaření organizace v tomtéž roce a zprávu kontrolní komise. V další části jednání se zabývali novelou Stanov Folklorního sdružení ČR dle návrhu předloženého výborem sdružení. Více než tříhodinová tvůrčí a klidná diskuse nad jednotlivými paragrafy novely, do které byly již zformulovány připomínky vzešlé z veřejné diskuse v uplynulých měsících, přineslo přijetí novely Stanov Folklorního sdružení ČR naprostou většinou přítomných delegátů.
Folklorní sdružení ČR
Usnesení VIII. valné hromady Folklorního sdružení ČR obsahuje přijetí a schválení kromě výše jmenovaných materiálů také jmenování pana Jiřího Pokorného tajemníkem sdružení, program činnosti sdružení na roky 2006 - 2008 a konkrétní program činnosti sdružení v roce 2006. Do těchto materiálů budou zapracovány také připomínky a doplnění delegátů, přednesené v diskusní části.
Valnou hromadu Folklorního sdružení, které předcházelo páteční jednání výboru sdružení, obohatilo v sobotu večer hodinové vystoupení lidové hudby a ženského sboru souboru Vysočan Jihlava a nedělní pracovní seminář, zabývající se formami pomoci folklorním souborům a festivalům ze strany Národního ústavu lidové kultury ve Strážnici a Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Součástí této prezentace byl také prodej metodických materiálů, propagačních tisků a zvukových nosičů z edice nejen těchto institucí, ale také Folklorního sdružení ČR a VUS Ondráš Brno.
Folklorní sdružení ČR
Folklorní sdružení ČR
Folklorní sdružení ČR
Kompletní materiály z valné hromady vyjdou ještě v měsíci prosinci v mimořádném čísle časopisu Folklor

František Synek, místopředseda
tel.: 234 621 303, 604 384 410

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 29.11.2005 v 23:39 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA