PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Jubilant Zdeněk Mišurec

Časopis Folklor č.6/2005
V říjnu tohoto roku oslavil významné životní jubileum 80 let, dlouholetý redakční spolupracovník časopisu Folklor, vědecký pracovník a badatel, etnograf, autor řady festivalových pořadů, člen Programové rady a Senátu MFF Strážnice, programové rady MDF Strakonice a spolupracovník dalších festivalů a souborů pan Zdeněk Mišurec.
Ke spolupráci s redakcí časopisu Folklor a s Folklorním sdružením ČR se přihlásil v roce 1995 v rámci hodnocení koncertů Týdne folkloru, uspořádaného v Praze na Žofíně v rámci oslav 100. výročí Národopisné výstavy českoslovanské. Do časopisu nejprve přispíval dlouholetou sérií českých, moravských a slezských lidových písní z fondů Ústavu pro etnografii a folkloristiku Akademie věd v Praze v známém Zpěvníčku, později zpracovával zajímavé příspěvky do rubriky Osobnosti národopisu, v nichž se věnoval našim významným národopisným badatelům a jejich práci, čímž napomáhal vedoucím souborů k orientaci v základní problematice národopisné vědy a folklorního hnutí v Čechách, na Moravě a ve Slezsku.
Pan Zdeněk Mišurec pochází z Valašska. Svou profesní kariéru zahájil jako budovatel Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Později přesídlil do Prahy, kde pak dlouhá léta působil jako vědecký pracovník ve zmíněném Ústavu pro etnografii a folkloristiku AV. Dnes, přestožesi užívá zasloužilého důchodu, velmi rád zavítá mezi své kamarády vrstevníky nejen do Valašského nebo Slováckého krúžku v Praze, ale také mezi známé a kamarády na východní Moravu, na milované Valašsko nebo oblíbené Slovácko.
Přeji panu Zdenku Mišurcovi dlouhá léta pevného zdraví, spokojenosti, životního optimismu i rodinné pohody.

František Synek

DALŠÍ INFORMACE: MIŠUREC Zdeněk
Zveřejněno 30.11.2005 v 23:50 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA