PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Vánoční koncert v lidových krojích

Tisková zpráva...
Ve středu 21. prosince 2005 se v kovářovském kinosálu konal Vánoční koncert, na kterém vystoupili členové dětských folklorních souborů Kovářovánek, Malý Kovářovan a kapela dospělého Kovářovanu, jenž děti při jejich pěveckém vystoupení hudebně doprovázela. Úvod programu patřil muzikantům, kteří zahájili koncert jednou z půvabných jihočeských koled a poté se již diváci mohli zaposlouchat do krásných vánočních písní Štědrej večer nastal, Sem, sem, sem, pastýři, Půjdem spolu do Betléma, Pojďte hoši k nám a dalších.
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
dětské soubory při vystoupení
Součástí vystoupení byl také sólový zpěv děvčat z Malého Kovářovanu, Brigity Cmuntové a Evy Dvořákové, finalistky celostátní pěvecké soutěže dětských zpěváků lidových písní nazvané Zpěváček 2005. Jako hosté se představily i zpěvačky dospělého souboru Kovářovan. Vánoční koncert proložily mluveným slovem starší děvčata, která seznamovala diváky mezi jednotlivými pěveckými vstupy s historií koled a koledování. Na závěr programu si děti zazpívaly veselou koledu My se všichni radujeme a společnou úklonou se rozloučily s publikem, které potleskem ocenilo jejich předvánoční vystoupení.
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
Brigita Cmuntová a Eva Dvořáková při zpěvu jedné z koled

manželé Milan a Pavla Škochovi
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
tel.: 382 594 106, 604 692 062, e-mail: milan.skoch@tiscali.cz
www.kovarov.cz, www.jfos.cz, www.fos.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 22.12.2005 v 22:50 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA