PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Břeclavánek v Bulharsku

časopis Folklor č.7/2005
Dětský národopisný soubor "Břeclavánek" se koncem prázdnin představil na mezinárodním folklorním festivale spojeném s dětským táborem v městě Montana v Bulharsku.
Folklorního festivalu se zúčastnily soubory z Řecka, Makedonie, Turecka, Ukrajiny, Srbska a Černé hory, domácího Bulharska a reprezentant České republiky "Břeclavánek".
Počasí celému festivalu velmi přálo a tak "Břeclavánek" absolvoval celkem pět koncertů, kde se představil i samotnému bývalému caru Semionu II. - předsedovi vlády Bulharska. Vedoucí souboru i s jedním krojovaným párem byl přijat primátorem města na tamní radnici, kde obdržel dárky pro soubor, ale také pro břeclavskou radnici. Soubor byl velmi dobře připraven a představil se hlavně folklórem z regionu Podluží, ale také poprvé s nově nastudovaným pásmem ze Slovenska. Vyvrcholením celého festivalu byl závěrečný galakoncert ve státní taneční škole v Montaně, kde se vystoupení "Břeclavánku" velmi vydařilo a právem tak nadchlo početné bulharské publikum.
"Břeclavánek" i ostatní soubory také absolvovaly průvod městem Montana, kde účastníci roztančili Montanské náměstí a za zvuku muzik z rozličných států a krásné místní fontány ukázali pestrost a rozmanitost krojů.
Děti z "Břeclavánku" v Bulharsku navázali mnoho kamarádství a přátelství, ale také vedoucí souboru poznali, že hostitelský bulharský soubor Mladost a jeho vedení mají k nám vřelý vztah a věříme, že budeme moci je už v budoucnu přivítat opět u nás v Břeclavi na festivale a nebo na společném soustředění obou souborů. K hladkému průběhu celého pobytu "Břeclavánku" v Bulharsku přispěl i fakt, že by nebylo možné se účastnit tohoto festivalu bez finančního přispění sponzorů (jmenujme nejvýznamnější) město Břeclav, firmy BORS a.s., GUMOTEX a.s., PETS Hajdinová s.r.o.

Dušan Fikr

Zveřejněno 27.12.2005 v 23:51 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA