PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Exotika v říši tónů

Bena Havlů
Milovníky lidové hudby nepřekvapí instrumentář odlišný od nástrojů symfonického orchestru. V tomto případě však jde o nástroj opravdu netradiční. Paní Bena Havlů bude na koncertě nazvaném "Exotika v říši tónů" hrát na pětiřadý xylofon, který nikde jinde nepotkáte. Běžná praxe zná pouze xylofon dvouřadý nebo čtyřřadý. Bena Havlů hrála od svého dětství na čtyřřadý xylofon. Později ji však v jejích záměrech omezoval jeho tónový rozsah a proto navrhla jeho rozšíření o další pátou řadu. Se svým novým xylofonem vytvořila možnost reprodukovat veškerou hudbu od baroka (J.S. Bach) až po současnost (Martinů, Stravinskij a další). Její nový nástroj záměrně nemá resonanční roury. Proto se může vyjádřit velkou škálou úderů včetně nejjemnějších pianissim.
Koncert se koná ve čtvrtek 19. ledna 2006 v 19 hodin v Kulturním domě Chodovská tvrz, Ledvinova 9, Praha 4. Bena Havlů bude hrát skladby inspirované etnickou hudbou z Japonska, Thajska, Brazílie, Bolivie, Nového Zélandu, Chile a Peru a provede také skladby P. de Sarasate, I. Stravinského, T. Mayuzumiho. R. Roda, O. Lacerdy a dalších autorů.
Skladby inspirované etnickou hudbou by se mohly stát v podání paní Beny Havlů také součástí některých folklorních koncertů a festivalů. Budete-li mít o spolupráci s paní Havlů zájem, další informace můžete získat v sekretariátu FoS ČR nebo na www.musica.cz/havlu .

Jiří Pokorný

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 17.01.2006 v 14:34 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA