PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Přípravy slavného Pošumavského věnečku vrcholí

V těchto dnech v Praze vrcholí přípravy slavného 70. pošumavského věnečku, pořádaného 18. února od 19.00 hodin Sdružením rodáků a přátel Chodska a Pošumaví v Praze spolu s Folklorním sdružením České republiky.
Reprezentační chodský ples - Pošumavský věneček
Podle slov předsedy Sdružení rodáků Dr. Václava Kupilíka se 70. pošumavský věneček stane oslavou velké tradice, která zapustila v Praze své kořeny ještě před 2. světovou válkou. Tomu bude podřízeno i slavnostní zahájení, během kterého přivítá krajany a rodáky básní studentka domažlického gymnázia Anežka Velková. Během slavnostního zahajovacího ceremoniálu vystoupí také zpěváci manželé Kapicovi a sestry Kuželkovy, které doprovodí Konrádyho dudácká muzika. V podání dechové hudby Horalka zazní pochod Sláva Chodsku. Se svým pásmem se představí Mrákovský národopisný soubor, dětský soubor Mráček a soubor Gaudeámus z Prahy. Na pódiu hlavního i Arbesova sálu vedle Konrádyovců vystoupí také Domažlická dudácká muzika. Na své si přijdou nejen příznivci dechové hudby a folklóru, ale také milovníci svižnějších rytmů v podání dvou tanečních orchestrů (Ústřední hudby AČR a Mercury).
Reprezentační chodský ples - Pošumavský věneček
Reprezentační chodský ples - Pošumavský věneček
Fotografie z loňského Pošumavského věnečku
Národní dům v Praze na Smíchově je již téměř vyprodán (poslední volné lístky jsou k dispozici v pokladně Národního domu). K velkému zájmu o vstupenky přispěly i články v tisku a obsáhlé rozhlasové relace. Během jedné z nich (20. 1. 2006) Zdeněk Bláha z plzeňského rozhlasu v půlhodinovém pořadu věnovanému Sdružení rodáků připomněl: "Spolek pražských Psohlavců, přejmenovaný počátkem 90.let minulého století na Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví v Praze, otevřel kulturní bránu hlavního města nejen Jindřichu Jindřichovi, ale celé řadě významných osobností českého národa - v oblasti kultury, medicíny, vojenství a dalších oborů. Ti se také později stali čestnými členy krajanského sdružení. Neznám na Chodsku jediného významnějšího zpěváka či muzikanta, který by neprožil na pódiu Lucerny nebo národního domu tu skvělou atmosféru Pošumavských věnečků, která je zcela neopakovatelná. Z vlastní dudácké zkušenosti vím, co říkám."
Záštitu nad 70. pošumavským věnečkem převzal premiér Jiří Paroubek.
Reprezentační chodský ples - Pošumavský věneček
Reprezentační chodský ples - Pošumavský věneček
Foto z předešlých Věnečků: Jan Naidr ml.

/r/, kupilik@vlrz.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 31.01.2006 v 02:33 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA