PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Nadpis Tabulky 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Nadpis Tabulky 2
Tabulka 2
Tabulka 2
Tabulka 2


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Jihočeské folklorní sdružení zabodovalo na Národním krojovém plese ve Žďáru nad Sázavou

Tisková zpráva
Jihočeské folklorní sdružení se v sobotu 4. února představilo v plné kráse na Národním krojovém plese Folklorního sdružení České republiky ve Žďáru nad Sázavou se společným programem. Na prezentaci sdružení se podílela celá řada jihočeských folklorních souborů z národopisných oblastí Blat, Doudlebska, Kozácka a Prácheňska.
Jihočeské folklorní sdružení
Slavnostní nástup souborů
Mezi účinkujícími nechyběly přední jihočeské folklorní soubory Blaťácký soubor ze Ševětína, Dudácká muzika Duha z Bechyně, Doudleban z Doudleb, Furiant a Malý Furiant z Českých Budějovic, Javor z Lomnice nad Lužnicí, Kovářovan z Kovářova, Písečan z Písku, Prácheňský soubor písní a tanců ze Strakonic, Radost z Kamenného Újezda, Soumrak z Borovnice a Úsvit z Českých Budějovic.
Jihočeské folklorní sdružení
Generální zkouška programu
Všichni přítomní hosté mohli obdivovat bohatost jihočeské lidové kultury, která jim byla představena v pestrosti jednotlivých oblastí kraje, půvabu jihočeských krojů a v písních i tancích za doprovodu velkoplošné projekce krás jižních Čech.
Součástí plesu byla také soutěž o nejsympatičtější krojovaný pár a Jihočeské folklorní sdružení zde bylo zastoupeno šesti tanečními dvojicemi. Všichni soutěžící výborně zvládli svůj taneční vstup, kterým se prezentovali divákům, ale zvítězit mohl jenom jeden. Diváci, kteří v průběhu večera mohli hlasovat, vybrali na první místo soutěžní pár ze souboru Úsvit, Elišku a Rudolfa Sekavovi, kteří tvoří taneční pár již 46 let a své vítězství si plně zasloužili.
Jihočeské folklorní sdružení
Představení soutěžních párů
Jihočeské folklorní sdružení
Vítězný pár
Jihočeské folklorní sdružení výbornou prezentací svého kraje zaujalo všechny návštěvníky plesu a také hejtmana Jihočeského kraje Jana Zahradníka, který stál v čele jihočeské delegace. Velice pochvalně hodnotil práci všech vystupujících a ocenil obrovské úsilí autorů programu. Moderátor Pavel Jančařík po ukončení vstupu Jihočechů a obrovském potlesku prohlásil "Dámy a pánové, myslím, že tohle byla jedna z nejkrásnějších návštěv, kterou jsme tu mohli přivítat".
Chtěl bych poděkovat všem vystupujícím souborům, programové radě i režisérovi celého programu za obrovskou práci, která byla korunována tak skvělým výkonem účinkujících a krásným zážitkem pro přítomné hosty IX. Národního krojového plesu.
Veliký dík patří samozřejmě Folklornímu sdružení ČR a všem dalším spolupořadatelům i sponzorům plesu, kteří se zasloužili o jeho zdárný průběh.

Milan Škoch, předseda Jihočeského folklorního sdružení
398 55 Kovářov 3, tel.: 382 594 106, 604 692 062
e-mail: milan.skoch@tiscali.cz, www.jfos.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 08.02.2006 v 23:12 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA