PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Nadpis Tabulky 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Nadpis Tabulky 2
Tabulka 2
Tabulka 2
Tabulka 2


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Jazykové kurzy Rady Evropy

ČRDM
Milí přátelé ve sdruženích,
i letos pořádá Direktoriát mládeže a sportu Rady Evropy tradiční letní interkulturní jazykové kursy pro pracovníky s mládeží. Mohou se přihlásit na kurs angličtiny, francouzštiny, ruštiny, španělštiny, němčiny a italštiny; kursy probíhají vždy v zemi mateřského jazyka. Tyto kursy nabízejí nejen lekce výuky jazyků, nýbrž i celkový rozvoj jazykových a interkulturních dovedností přizpůsobených potřebám práce s dětmi a mládeží. Z vlastní zkušenosti je mohu doporučit jako velmi kvalitní a intenzivní.

Kursy jsou příležitostí pro organizace dětí a mládeže, aby poskytly svým členům školení na podporu rozvoje mezinárodní spolupráce. Kandidáti (ve věku 18 - 30 let) proto musí být nominováni svými organizacemi, které musejí odůvodnit důležitost absolvování jazykových kursů pro práci kandidatů v rámci projektu své organizace nebo pro rozvoj organizace na evropské úrovni (nutno připojit doporučující dopis vaší organizace v angličtině či francouzštině). Kursy nejsou vhodné pro úplné začátečníky v daném jazyce, je vyžadována určitá minimální úroveň znalostí.

Co se týče nákladů, účastníci si hradí cestovní výdaje (RE nabízí limitovanou možnost příspěvku na ně v odůvodněných případech) a zápisné ve výši 100 Euro (v hotovosti na počátku jazykového kursu). Veškeré bližší informace, požadavky kladené na kandidáty, termíny konkrétních kursů a přihlášku na kursy naleznete v přiložených dokumentech (v případě zájmu o materiály ve francouzštině je vám zašleme e-mailem na vyžádání).

Vyplněné přihlášky kandidátů za vaše sdružení zasílejte poštou (a také ještě v kopii elektronicky) do Kanceláře ČRDM (adresa: Česká rada dětí a mládeže, Senovážné nám. 24, 116 47 Praha 1, e-mail: crdmintr@adam.cz) nejpozději do 1. března 2005 ! Z doručených přihlášek provede ČRDM výběr kandidátů, jejichž přihlášky pak odešle pořadatelům (na každý kurs můžeme nominovat 2 kandidáty), kteří provedou finální výběr. Vybraní uchazeči budou vyrozuměni koncem dubna. Uchazeči, kteří se jazykových kursů zúčastní, podají ČRDM písemnou zprávu se zhodnocením kursu a přínosu pro ně do dvou měsíců po skončení kursu - v případě, že MŠMT schválí ČRDM dotaci, mělo by být možné uhradit polovinu nákladů na cestovné (v rozumných cenách).

Věříme, že členové vašeho sdružení projeví opět o tyto kvalitní kursy zájem.

S pozdravem,
Pavel Trantina, ČRDM
Česká rada dětí a mládeže, Senovážné nám. 24, 116 47 Praha 1, e-mail: crdmintr@adam.cz, pavel@trantina.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 14.02.2006 v 18:50 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA