PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Slavný 70. pošumavský věneček již tuto sobotu

Již tuto sobotu od 19 hodin se v Národním domě v Praze na Smíchově uskuteční jedna z nejvýznamnějších akcí svého druhu - slavný jubilejní 70. pošumavský věneček.
Již tuto sobotu od 19 hodin se v Národním domě v Praze na Smíchově uskuteční jedna z nejvýznamnějších akcí svého druhu - slavný jubilejní 70. pošumavský věneček. Pořádá jej Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví v Praze ve spolupráci s Folklorním sdružením České republiky. Záštitu nad touto významnou folklorní akcí s obrovskou tradicí převzal premiér J. Paroubek. Slavnost bude zahájena průvodem krojovaných a přinesením symbolu Sdružení - historického praporu z roku 1939, doprovázeného čestnou stráží. Během slavnostního zahájení vystoupí mimo jiné nejlepší zpěváci z horního Chodska doprovázeni Konrádyho dudáckou muzikou, národopisný soubor z Mrákova, dětský národopisný soubor Mráček i soubor Gaudeámus.
Reprezentační chodský ples - Pošumavský věneček
Ze slavnostního zahájení minulého Pošumavského věnečku
V průběhu večera budou v hlavním i ve vedlejším - Arbesově sále hrát taneční orchestr Ústřední hudby AČR, orchestr Mercury, dechová hudba Horalka a Domažlická dudácká muzika. Pro účastníky 70. pošumavského věnečku je připravena bohatá tombola, ve které nechybí poukaz na zahraniční zájezd, vykrmený čuník, chodská keramika a zdobené chodské koláče.
Z Chodska a Pošumaví jsou vypravovány autobusy s krojovanými účastníky Věnečku. Poslední volné vstupenky jsou k dostání v předprodeji Národního domu na Smíchově.

Václav Kupilík

Bližší informace o akci: Rostislav Panoš - mobil: 724 104 138

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 16.02.2006 v 22:41 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA