Jubilejní Moravský ples sice skončil, ale jeho návštěvníci a účastníci se k němu vracejí nad fotografiemi, ve vyprávění se svými přáteli a známými. Mnozí z nich se zúčastňují Moravských plesů již řadu let a mohou srovnávat.
Programová kostra plesu byla tradiční, včetně společně zpívané moravské hymny i zatančené Moravské besedy. Ale zahájení plesu, počet souborů i muzik a zejména jejich předvené programy odpovídaly významu jubilea plesu. Jednotlivé soubory a chasy tančily a zpívaly nejen v hlavním plesovém sále, ale i v dalších prostorách, muzikanti se později vzájemně střídali v různých muzikách ve foyer i na chodbách. Zpestřením byly tištěné programy plesu s historií plesů a připomenutím 110 let pražského Slováckého krúžku i panely s fotografiemi a dalšími materiály z předchozích Moravských plesů. Vládla výborná atmosféra, ke které přispěla zpěvem a tancem u muzik i většina návštěvníků, ke kterým patřili i herci Josef Somr a Petr Štěpánek.
A ještě několik údajů. 50. Moravský ples byl jedenáctým, který se od roku 1996 konal v Národním domě na Smíchově, účastnila se jej více než tisícovka návštěvníků, vystupovali muzikanti, tanečníci a zpěváci ze Slováckých krúžků z Brna, Bratislavy, Tvrdonic a Prahy, pražského Valašského krúžku , Spolku Hanáků v Praze.Krátké programy předvedlo osm souborů a chas ze Slovácka, Valašska i Hané a k tanci i zpěvu hrálo osm cimbálových muzik. Ve Velkém sále hrála k tanci dechová hudba Podlužanka. Počet krojovaných účastníků - více než čtyřista. Zkoušelo se celé odpoledne, program začal v 19.30 a končilo se o půl třetí ráno. Pilo se moravské bílé i červené, pivo české, k dostání byly i valašské frgály, hodové koláčky.
Členové plesového výboru, tři desítky pořadatelů ze Slováckého krúžku v Praze a všichni účinkující odvedli velký kus práce, umění i nadšení, což se přeneslo i do výborné nálady celého plesového večera.