PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Moravský ples v Praze měl výbornou atmosféru

50. Moravský ples 25. února 2006
Jubilejní Moravský ples sice skončil, ale jeho návštěvníci a účastníci se k němu vracejí nad fotografiemi, ve vyprávění se svými přáteli a známými. Mnozí z nich se zúčastňují Moravských plesů již řadu let a mohou srovnávat.
Programová kostra plesu byla tradiční, včetně společně zpívané moravské hymny i zatančené Moravské besedy. Ale zahájení plesu, počet souborů i muzik a zejména jejich předvené programy odpovídaly významu jubilea plesu. Jednotlivé soubory a chasy tančily a zpívaly nejen v hlavním plesovém sále, ale i v dalších prostorách, muzikanti se později vzájemně střídali v různých muzikách ve foyer i na chodbách. Zpestřením byly tištěné programy plesu s historií plesů a připomenutím 110 let pražského Slováckého krúžku i panely s fotografiemi a dalšími materiály z předchozích Moravských plesů. Vládla výborná atmosféra, ke které přispěla zpěvem a tancem u muzik i většina návštěvníků, ke kterým patřili i herci Josef Somr a Petr Štěpánek.
Moravský ples
Moravský ples
A ještě několik údajů.
50. Moravský ples byl jedenáctým, který se od roku 1996 konal v Národním domě na Smíchově, účastnila se jej více než tisícovka návštěvníků, vystupovali muzikanti, tanečníci a zpěváci ze Slováckých krúžků z Brna, Bratislavy, Tvrdonic a Prahy, pražského Valašského krúžku , Spolku Hanáků v Praze.Krátké programy předvedlo osm souborů a chas ze Slovácka, Valašska i Hané a k tanci i zpěvu hrálo osm cimbálových muzik. Ve Velkém sále hrála k tanci dechová hudba Podlužanka. Počet krojovaných účastníků - více než čtyřista. Zkoušelo se celé odpoledne, program začal v 19.30 a končilo se o půl třetí ráno. Pilo se moravské bílé i červené, pivo české, k dostání byly i valašské frgály, hodové koláčky.
Moravský ples
Členové plesového výboru, tři desítky pořadatelů ze Slováckého krúžku v Praze a všichni účinkující odvedli velký kus práce, umění i nadšení, což se přeneslo i do výborné nálady celého plesového večera.

Dušan Macháček

Moravský ples
Z 50. Moravského plesu předpokládáme doplnění dalších fotografií od více autorů.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Moravský ples
Zveřejněno 04.03.2006 v 19:32 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA