PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Folklórní magazín byl výborný

k nedělnímu vysílání
Poznámku k nedělnímu vysílání Folklorního magazínu z produkce ostravského studia ČT píšu až dnes, protože jsem byl zvědavý na ohlas u svých přátel a známých a to nejen z Prahy. Většinu z nich jsem na vysílací čas i program upozornil předem. A většina ohlasů byla pozitivních. Zaujala především reportáž z národního krojového plesu a pak dosud málo známé Chození s klibnou v Kovářově. Někteří očekávali informace i o dalších připravovaných akcích z jejich regionů, ale do necelých 15 minut se toho asi více nevejde. Škoda jen, že se zatím magazín vysílá jen jednou měsíčně, protože těch zajímavých folklorních akcí a souborů v celé republice je na stovky.
K rozšíření informací by prospělo uvádět v části pořadu, kde jsou anoncovány zajímavé akce, uvést i adresu webovských stránek našeho FoS.
Přestože ostravská redakce ČT spolupracuje úzce s našim Folklorním sdružením jistě by přivítala typy a náměty přímo od jednotlivých souborů, organizátorů lidových akcí a slavností i jejich názory na pořad. stačí k tomu napsat e mail na email: marta.svozilova@ceskatelevize.cz.
Ale i stránky Folklorního sdružení budou věnovat propagaci i ohlasům na Televizní magazín větší prostor a hlavně s předstihem informovat nejen o datu vysílání, ale i o obsahu.
Příjemně jsem byl překvapen (a nejen já) i obsahem následujícího pořadu brněnské Folkloriky, která přinesla zajímavý pořad o horňáckém muzikantovi, zpěvákovi a tanečníkovi "panu ridícím" Františku Okénkovi k jeho osmdesátým pátým narozeninám.

Dušan Macháček, dusan@machacek.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 08.03.2006 v 17:50 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA