PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Líto, líto, líto, kdes tak dlouho bylo?

V neděli 26. března jsme si v Lomnici nad Lužnicí připomněli tradice vztahující se k vítání jara.
Děti ze souboru Javoráček předvedly všem přihlížejícím, jak se v našem kraji vynášela SMRTKA, jak se děvčata vracela zpět s LÍTEM, čistila studánku,...Chlapci přednesli říkanky, které se propovídaly při výrobě píšťalek, pletli pomlázky. Společně si děti zahrály třeba Na sv. Petra, zatancovaly proplétanou, variace jihočeských koleček. Vrcholem programu byla pochopitelně velikonoční koleda a chlapci pak pořádně vyplatili děvčata čertsvě upletenými pomlázkami.
Javoráček
Javoráček
Po ukončení programu, který se z větší části odehrál pro nepřízeň počasí v budově Staré radnice, čekalo všechny přítomné předvelikonoční vyrábění. Každý si mohl zkusit zhotovit velikonoční slepičku, zajíčka, vajíčko a svůj výrobek si odnést domu jako symbol nastávajícího jara.

Marcela Božovská, vedoucí souboru JAVOR
mbozovska@knih-lo.cz, tel. +420 384 792 433, http://www.lomnice-nl.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 30.03.2006 v 18:47 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA