PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Encyklopedia:
Basic information
Folklore festivals
Festivals abroad
Ensembles and groups
Regional associations
Personalities
Magazine Folklore
Searching

Calendar:
Folklore events
Festivals

Abroad:
Calendar C.I.O.F.F.
Calendar I.O.V.
Festivals abroad
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles

Public:
Authorities of The FoS ČR
Novelties, news,...
Archive 2002
Archive 2001
Basic dokuments
Contracts
Subsidies supplied
Browsing articles

Address book:
Secretariat of The FoS ČR
Leaders of ensembles
Directors of festivals
Representatives of regions

Services:

For registered users

DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Mladé zpěvačky z Kovářova opět bodovaly

Tisková zpráva...
Děvčata ze základní školy v Kovářově se účastnila 20. dubna okresní školní soutěže ve zpěvu s názvem Jihočeský zvonek, která se uskutečnila v Domě dětí v Písku. Mladé zpěvačky rozvíjejí svůj pěvecký projev v rámci kovářovských folklorních souborů a proto si každá z nich připravila pro své vystoupení dvě lidové písně. Soutěžíci byli rozděleni podle věku do čtyř kategorií, kdy kovářovskou školu zastupovala ve druhé kategorii Brigita Cmuntová ze 6. třídy, v třetí kategorii se představily Eva Dvořáková a Barbora Reiterová, obě z 8. třídy. Všechna děvčata velice pěkně zazpívala a vzorně reprezentovala školu i svou obec.
Kovářovské zpěvačky po soutěži společně se svou vedoucí.  zleva - Pavla Škochová, Brigita Cmuntová, Barbora Reiterová, Eva Dvořáková
Kovářovské zpěvačky po soutěži společně se svou vedoucí.
zleva - Pavla Škochová, Brigita Cmuntová, Barbora Reiterová, Eva Dvořáková
Porota, která hodnotila výkony všech zpěváků měla těžké rozhodování, protože všichni účinkující byli na velmi dobré pěvecké úrovni. Po skončení soutěže všichni s napětím očekávali výrok poroty, jenž určil konečné výsledky. První místo ve třetí kategorii získala Eva Dvořáková, třetí místo ve druhé kategorii obsadila Brigita Cmuntová. Eva Dvořáková postoupila z okresní soutěže Jihočeský zvonek do soutěže krajské, kde bude reprezentovat kovářovskou školu a bojovat o postup na Karlovarského skřivánka.
Obě děvčata měla velikou radost, protože stejná místa získala i na regionální soutěži dětských zpěváků lidových písní Jihočeský zpěváček 2006, která se konala 8. dubna v Hotelu Zvíkov ve Zvíkovském Podhradí.
V polovině května budou kovářovské zpěvačky také hájit barvy Jihočeského kraje na celostátní soutěži dětských zpěváků lidových písní Zpěváček 2006 ve Velkých Losinách pořádanou Folklorním sdružením ČR.

Pavla Škochová
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
tel.: 382 594 106, 604 692 062, e-mail: milan.skoch@tiscali.cz
www.kovarov.cz, www.jfos.cz, www.fos.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 20.04.2006 v 20:12 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA