PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Přípravy Setkání s tradicí na Schwarzenberském pl.kanálu

Aktuality z přípravy projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu
JIŽ JEN TŘI TÝDNY DO ZAČÁTKU PLAVEBNÍ SEZÓNY! Začínáme 13. května 2006 ve 12:00 hodin na Jeleních Vrších!
INFORMACE O POČASÍ v blízkosti Schwarzenberského plavebního kanálu: 22.04.2006 v 08:15: Kramolín, +14,1°C, Lipno, +11,9°C (www.kramolin.cz), počasí na vrcholu Smrčiny / Hochfichtu 22.04.2006 v 08:08, -1°C, polojasno, východo-severo-východní vítr 1 km/hod., předpověď na sobotu 22.04.2006 dopoledne: -3 až +12°C, polojasno, západo-jiho-západní vítr, 1 km/hod., na sobotu 22.04.2006 odpoledne: +12 až +13°C, polojasno, jiho-západní vítr, 10 km/hod. (http://www.wetter.at/sport-freizeit/berg-wetter/oesterreich/oberoesterreich/hochficht).
POHÁDKA V ČEŠTINĚ ZAZNÍ na lineckém a solnohradském rádiu. V pohádkovém programu Helmuta Wittmanna na Radio Oberösterreich a na Radio Salzburg »Bei uns dahoam / U nás doma« zazní i pohádka, kterou bude Helmut Wittmann vyprávět spolu s Helenou Svobodovou německy, či spíš hornorakousky, a česky jako pozvánku na program projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu. Program můžete naladit na Radio Oberösterreich (95,2 MHz, či na internetu na http://radio.orf.at/) v sobotu 6. května od 20:04 do 21:00 hodin a 11. května na Radio Salzburg (94,8, 96,6 a 97,2 MHz a na internetu na http://radio.orf.at/) ve stejném čase jako na lineckém rádiu.
STRÁNKY WWW.SCHW-KAN.COM jsou poměrně hodně navštěvovány. Jen od počátku letošního roku (do 21.04.2006) je navštívilo 2305 hostů od providerů z 32 zemí celého světa: USA (kde jsou registrováni lidé z celého světa), České republiky, zemí Evropské unie, Švýcarska, Rakouska, Íránu, Německa, Francie, Ruska, Španělska, Finska, Slovenska, Velké Británie, Austrálie, Hong Kongu, Číny, Švédska, Nizozemska, Polska, Jižní Koreje, Itálie, Japonska, Vietnamu, Norska, Spojených arabských emirátů, Kanady, Řecka, Kuvajtu, Pakistánu, Rumunska a dalších neidentifikovaných zemí, Ukazuje se potřeba připravit alespoň stručné stránky v angličtině. Na tom se pomalu pracuje. V dubnu 2006 se řada navštěvníků na naše stránky vrací, na jednoho návštěvníka připadá 1,36 návštěv, každý z návštěvníků navštíví průměrně 3,72 stránky. 67,5 % návštěvníků na strákách setrvá do 30 sekund, 23 % od 30 sekund do 2 minut, 4,6 % od 2 do 5 minut, 9,3 % od 5 do 15 minut, 3,9 % od 15 do 30 minut, 3,5 % od 30 minut do 1 hodiny, 2,5 % přes 1 hodinu, u 0,3 % délka setrvání nebyla zjištěna. Většina návštěvníků vstupuje na naše stránky přes vyhledávače, někteří přes jiné stránky, např. www.kudyznudy.cz/aktivity/aktivita.phtml, www.vojtaherout.com/design/design.html, www.sweb.cz/schwarzenbersky.kanal/, www.schlaegl.at/Links.htm, http://sweb.cz/schwarzenbersky.kanal/, http://lipno-online.cz/view.php, www.svobodadavid.com/cz_odkazy.html, www.fos.cz/public/kapitola.phtml, www.czechtourism.com/133premier/en/cd/en/memories/memo110..., http://lipno-online.cz/showpage.php, www.fos.cz/encyklopedie/objekty1.phtml, www.jfos.cz/soubory.htm, www.leinakanal-gotha.de/linkliste, http://sweb.cz/schwemmkanal/ a www.prednivyton.cz/uvod.html.
VÝSTAVA V TZV. "KOSTELNÍKOVĚ DOMĚ" V ZADNÍ ZVONKOVÉ NA BŘEHU SCHWARZENBERSKÉHO PLAVEBNÍHO KANÁLU. 20. května 2006 se koná v Zadní Zvonkové v 10:30 vernisáž trvalé výstavy v kostelníkově domě (vedle kostela) se třemi oblastmi:
1. "Jaké to bylo ve Zvonkové"
2. "Páter Engelmar Unzeitig" - ponechaná stopa lásky
3. "Tady jde Urzidil" - šumavské pobyty spisovatele Johanna Urzidila
Návštěvníci se budou moci v první části seznámit prostřednictvím fotografií a dokumentů, jak kdysi tato obec vypadala a jak tu žili lidé. Druhá část ukáže život pátera Engelmara, který zde působil v letech 1940/1941 a ukončil svůj život v Dachau v roce 1945. Třetí část je věnována dílu a životu spisovatele Johannese Urzidila, který často pobýval na letním bytě v Josefově Dole.
Odpoledne se potom koná ve 14:00 každoroční mše svatá na počest patrona kostela Jana Nepomuckého.
Informace poskytnul Horst Wondraschek, duch veškerého dění okolo kostela a hřbitova ve Zvonkové od roku 1990.
ČESKO-NĚMECKÝ FOND BUDOUCNOSTI potvrdil folklornímu sdružení Libín-S přijetí žádosti o příspěvek odeslané koncem března 2006.
GRANT JIHOČESKÉHO KRAJE NA PODPORU ŽIVÉ KULTURY. 12. dubna 2006 podal manažer projektu za folklorní sdružení Libín-S žádost na krajský úřad na základě výzvy na podání grantů na podporu živé kultury. Projekt nazvaný Setkání s kulturou a tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu má celkový rozpočet 287.760 Kč, Libín-S žádá o 200.000 Kč, tedy o příspěvek ve výši 69,5 % celkových nákladů. Cílem grantového programu Podpora živé kultury má za cíl podporovat rozvoj všech kulturních žánrů, hudby, tance, divadla, folklóru, filmu, fotografie, uměleckých řemesel a ostatních témat souvisejících se živou kulturou. Důraz je kladen především na projekty, které přispějí k rozšíření a zkvalitnění kulturní nabídky v jihočeském regionu. Grantový program předpokládá přijetí řady malých neinvestičních projektů s dotací do 200 tis. Kč. Folklorní sdružení Libín-S věří, že žádost bude úspěšná.
PURKYŇOVA NADACE. Folklorní sdružení Libín-S požádalo o grant z prostředků Purkyňovy nadace. Grantový program na prostředky z výnosu NIF. Program je vyhlášen v oboru památkové péče v rámci dlouhodobé strategie nadace jako IV. kolo programu Památky a občané. Program je určen pro občanské iniciativy, které působí v oboru památkové péče a vyvíjejí soustavné a cílevědomé úsilí o záchranu a smyslu plné využití zachráněné nemovité památky. Prostředky jsou určeny zejména pro zajištění činnosti občanské iniciativy a jejích základních potřeb, které jsou nezbytné pro přípravu a organizační zabezpečení při realizaci projektu. Do termínu uzávěrky, tedy do 31. března 2006 požádalo o grant Purkyňovy nadace celkem 50 žádatelů.
WEBOVÉ STRÁNKY FOLKLORNÍHO SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY. Informace o projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu najdete i na stránkách www.fos.cz, v těchto dnech i na úvodní stránce, je tam zveřejněna první informace o letošním projektu, jinak mezi informacemi o folklorních souborech a skupinách (viz níže Libín-S). První informace o letošním ročníku projektu byla na počítačích návštěvníků od 13.04.2006 do 17.04.2006 zobrazena 30x.
ŽÁDOSTI FOLKLORNÍHO SDRUŽENÍ LIBÍN-S O GRANT EU A JIHOČESKÉHO KRAJE NEBYLY NEJSPÍŠ ÚSPĚŠNÉ. Dle sdělení Regionální rozvojové agentury Šumava (RRA) a neoficiálních informací z krajského úřadu nebyly nejspíš žádosti o grant či příspěvek příliš úspěšné. O přidělení či nepřidělení příspěvku Jihočeského kraje rozhodne 11.dubna 2006 zastupitelstvo Jihočeského kraje, vyhlídky však velké nejsou. RRA informovala, že k udělení grantu nedošlo vzhledem k tomu, že se v žádosti vyskytla zásadní chyba. Doporučila, aby vzhledem k tomu, že projekt má velký hranice překračující charakter, aby folklorní sdružení opravenou žádost podalo znovu. Je velká naděje, že grant EU z fondů INTERREG IIIA pak bude přidělen. Folklorní sdružení Libín-S se však stále nevzdává.
PŘÍPRAVNÁ SCHŮZKA projektu Setkání s tradicí s rakouskými partnery se konala v úterý 04. dubna 2006 v rakouském Aigenu. Za Libín-S se jednání zúčastnil manažer projektu Hynek Hladík, Tourismusverband Boehmerwald zastupovali Reinhold List a Reinhard Krapfl, SUNNSEITN reprezentoval Gotthard Wagner. Ing. Hladík informoval, že dle neoficiálních informací nezíská grant Evropské unie a příspěvek Jihočeského kraje, v tomto okamžiku tedy není zajištěno finanční krytí projektu. S finančními problémy se setkává i Tourismusverband Böhmerwald. O grant bude žádat spolek SUNNSEITN, věří v úspěch díky spolupráci s Rakouskými spolkovými dráhami ÖBB. V rámci tohoto projektu pojede 13. května 2006 z Lince (07:30) mimořádný vlak po dráze Mühlkreisbahn do Aigenu. Autobusy pojedou (v 09:05) z nádraží Aigen přes hraniční přechod Schöneben / Zvonková na Jelení Vrchy (počítá se s příjezdem max. 400 osob!). V 10:30 rakouské turisty převezme plavební ředitel Ing. Hladík, aby je seznámil se Schwarzenberským plavebním kanálem v expozici KANÁL EXPO a s plavebním tunelem na Jeleních Vrších. U tunelu zajistí performance SUNNSEITN Gotharda Wagnera. Od 12:00 bude probíhat program připravený folklorním sdružením Libín-S v rámci projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu, který se bude prolínat s perfomance Gottharda Wagnera (nejspíš bude šokující, to lze od Gottharda Wagnera očekávat). Ve 12:30 bude začínat u horního portálu tunelu vyprávění pohádek z obou stran Šumavy s Helenou Svobodovou a Helmutem Wittmannem. Ve 14:00 hod. začne ukázka plavení dříví (ani tady nelze vyloučit bláznivý nápad Gottharda Wagnera). V 17:00 hod. budou odjíždět autobusy ÖBB z Jeleních Vrchů do Aigenu. V neděli 14 května 2006 bude z Lince mimořádný vlak odjíždět také v 07:30. V 09:05 odjedou autobusy ÖBB odjíždět do St. Oswald bei Haslach. Odtud se turisté vydají s průvodcem přes romantický spáditý úsek kanálu na Růžový Vrch. Zde po 12:00 hodině začne program SUNNSEITN. Po ukázce plavení dříví u Ježové půjdou turisté na Oberhaag, odkud budou busy odjíždět v 16:15. Následovat v 16:30 bude program v Nicks Gallery v Aigenu a v 19:30 návrat vlakem do Lince. Další SUNNSEITN program se připravuje na závěr plavební sezony 23.09.2006.
DALŠÍ PŘÍPRAVNÁ SCHŮZKA se konala také v úterý 04. dubna 2006 v Prachaticích, kde Ing. Hladík jednal s Pavlem Štětinou z Nové Pece. Byla projednána možnost účasti lidových řemeslníků, flašinetáře, ozvučení prostoru atd.
ŽÁDOST O PŘÍSPĚVEK MĚSTA PRACHATICE. Ve čtvrtek 16. března 2006 podal předseda folklorního sdružení Libín-S Václav Tomášek o příspěvěk i město Prachatice.

INFORMACE O NÁKLADECH PROJEKTU SETKÁNÍ S TRADICÍ NA SCHWARZENBERSKÉM PLAVEBNÍM KANÁLU V ROCE 2005 najdete na aktualitách LIBÍN-S. Přejděte raději ne přímo, ale přes jiné tlačítko. Máme trochu problém.
CHCETE ZAJISTIT REKLAMU PŘI AKCÍCH PROJEKTU SETKÁNÍ S TRADICÍ NA SCHWARZENBERSKÉM PLAVEBNÍM KANÁLU? Volejte +420 602272442, pošlete e-mail na hladik.hynek@iol.cz. Vaši reklamu umožníme na akcích projektu, umístíme Vaše logo na připravované propagační materiály, logo a link na naše webové stránky www.schw-kan.com v češtině a němčině. Na akce projektu přijde ročně 6 - 10 tisíc diváků, webové stránky navštívilo za poslední 3 měsíce roku 2005 2000 návštěvníků, v roce 2006 do 20.04.2006 již 2305 od providerů ze 32 zemí světa! Reklama u nás se vyplatí!
HLEDÁME SPONZORY! Pomozte nám financovat projekt Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu. Uzavřeme s Vámi smlouvu o sponzorování!
PŘÍPRAVA PROJEKTU SETKÁNÍ S TRADICÍ NA SCHWARZENBERSKÉM PLAVEBNÍM KANÁLU 2006
V letošním roce připravuje folklorní sdružení Libín-S projekt Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu spolu s tradičním rakouským partnerem Tourismusverband Boehmerwald a nově také s rakouským spolkem SUNNSEITN (www.sunnseitn.org). SUNNSEITN připravil v minulosti hranice překračující projekt Kulturní projekt - plavební kanál / Kulturachse Schwemmkanal, v rámci kterého byly u Schwarzenberského plavebního kanálu rozmístěny moderní skulptury - např. Connect it rakouského umělce Godeona Kovala na hraničním přechodu Koranda / St.Oswald bei Haslach, Rozvodí / Wasserscheide rakouské sochařky Gabi Berger v bývalé osadě Růžový Vrch v místě, kde Schwarzenberský plavební kanál překonává hlavní evropské rozvodí, Sedm havranů / Sieben Raabe krumlovského výtvarníka Marka Borsányiho "letí" nad plavebním kanálem u stavidel Landknechtin-Schleuse, Plavkyně / Schwimmerin a Zrcadlo / Spiegel krumlovské Pavly Vaculíkové v Sonnenwaldu a Strážce / Waechter prachatického sochaře Davida Svobody. Projekt Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu vznikl v podstatě z rakouského projektu, který byl rozvinut do současné podoby.
Plavební ředitel a manažer projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu Ing. Hynek Hladík jednal s předsedou představenstva STS Prachatice, a.s., Ing. Bohumilem Čáslavským a ředitelem společnosti Květoslavem Pálkou o možné výstavce lesní techniky při zahájení plavební sezóny 13. a 14. května 2006 v bývalé osadě Růžový Vrch.
"Na shledanou u Schwarzenberského plavebního kanálu při některé z akcí projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu!"
Další informace získáte na www.schw-kan.com, nebo telefonicky na 602272442.

Ing. Hynek Hladík
Česká 677, CZ-38301 Prachatice
tel. +420 602 272 442, fax +420 388 317 609, e-mail: hladik.hynek@iol.cz
www.schw-kan.com/ v češtině, www.schw-kan.com/de in der deutschen Sprache

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 24.04.2006 v 01:02 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA