PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Rodáci Chodska a Pošumaví míří na Moravu

autokarový zájezd
Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví - Psohlavci v Praze, známé zejména pořádáním Pošumavských věnečků, organizuje pro své členy a příznivce na tento víkend třídenní autokarový zájezd na Moravu. V bohatém programu je návštěva Třebíče, zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou, zámku Červený Hrádek, Telče, Dačic, Slavonic, zřícenin hradu Landštejn, Kláštera a projížďka vláčkem "Českou Kanadou" do Jindřichova Hradce.
Reprezentační chodský ples - Pošumavský věneček
Ze slavnostního zahájení 70. pošumavského věnečku v Národním domě v Praze na Smíchově - Předseda FoS ČR Zdeněk Pšenica vítá všechny přítomné.
Zájezdy do různých míst naší země popřípadě i do Vídně konají Psohlavci každoročně, stejně jako slavné Pošumavské věnečky. Ten letošní byl ve své bohaté historii jubilejní sedmdesátý a záštitu nad ním převzal předseda vlády České republiky Jiří Paroubek. Spolupořadatelem této historicky významné folklorní akce bylo Folklorní sdružení ČR. Díky pochopení a pomoci ze strany předsedy FoS Zdeňka Pšenici se 70. pošumavský věneček zařadil mezi nejvýznamnější akce svého druhu, pořádané na území hlavního města.
Víkendové jarní zájezdy jsou kořením spolkové činnosti krajanů z Chodska a celého Pošumaví žijících v Praze. Vytvářejí prostor pro neformální přátelská setkání v příjemném prostředí známých českých výletních míst.

Václav Kupilík

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 23.05.2006 v 23:05 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA