PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Festival POODŘÍ Františka Lýska 2006

Tisková zpráva
FESTIVAL POODŘÍ FRANTIŠKA LÝSKA 2006
STARÁ VES NAD ONDŘEJNICÍ, 2. - 3. ČERVNA 2006
Po dubnové první části, která se uskutečnila v Ostravě - Proskovicích, pokračuje ve dnech 2. a 3. června 2006 ve Staré Vsi nad Ondřejnicí III. ročníku Festivalu Poodří Františka Lýska. Festival vznikl v roce 2004 při stém výročí narození PhDr. Františka Lýska, proskovického rodáka, hudebního pedagoga a sbormistra Jistebnických zpěváčků, sběratele lidových písní na Lašsku. Svým pojetím je festival jedinečnou příležitostí spojit hudebně-pěvecký a folklorní odkaz Františka Lýska se současným kulturním snažením pořádajících obcí.
Festival bude zahájen v pátek 2. června v 18,00 hodin koncertem dětských pěveckých sborů s úpravami lidových písní ze sběrů Františka Lýska na nádvoří zámku. Vystoupí Dětský pěvecký sbor z Košic, DAJŠ - Dívčí komorní sbor z Ostravy - Svinova a pěvecká skupina souboru Ostravica. Zahajovacímu koncertu bude předcházet vernisáž výstavy obrazů v informačním centru zámku v 17 hodin.
zámek
V sobotu 3. června v 11 hodin se koná "Jízda kolem obila", slavnost objezdu obecních hranic, spojená s folklorním vystoupením. Ve 14,30 festival pokračuje pestrým programem v zámeckém parku. Vystoupí v něm žáci ZŠ a MŠ ze Staré Vsi nad Ondřejnicí, soubory Malá Ondřejnica, Ondřejnica, Slezský soubor Heleny Kalichové z Ostravy - Poruby, Kelti - skupina historického šermu, Zámecká kapela - Stará Ves n.O. a Jugendblaas - orchestr z Kostnice. Program pokračuje v 18 hodin vystoupením Divadla "M" z Duchova "Zámecké povídky" na nádvoří zámku a poslední slovo dostane ve 20, hodin v zámeckém parku hudební skupina Paďouři.
Festival uzavře v pátek 16. června v 18 hodin folklorní večer na zámku, ve kterém vystoupí Ondřejnica - Lašský soubor písní a tanců spolu s hostem Mezinárodního folklorního festivalu Frýdek - Místek.
Hlavními pořadateli festivalu jsou Obec Stará Ves nad Ondřejnicí, Statutární město Ostrava, městský obvod Proskovice, Obec Jistebník a Folklorní sdružení ČR. Záštitu nad festivalem přijali hejtman Moravskoslezského kraje Ing. Evžen Tošenovský, senátor Ing. Milan Balabán a ředitel ČT studio Ostrava Mgr. Ilja Racek. Festival se koná s finanční podporou Moravskoslezského kraje.
Mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Česká televize, Rádio Proglas, Mediatel - Zlaté stránky, Dětská tisková agentura a Informační centrum www.borovice.cz.
Festival podporují také Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, ACR Alfa a OSA - Ochranný svaz autorský.

Zpracoval: Jiří Pokorný, 29.5. 2006, tel/fax 234 621 256, 604 674 841

Kontakt: Eliška Krejčíčková, ředitelka festivalu
tel: (+420) 596 769 643, (+420) 731 152 242
Z II. ročníku Festivalu Poodří Františka Lýska
Z II. ročníku Festivalu Poodří Františka Lýska

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 30.05.2006 v 00:38 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA