PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Encyklopedia:
Basic information
Folklore festivals
Festivals abroad
Ensembles and groups
Regional associations
Personalities
Magazine Folklore
Searching

Calendar:
Folklore events
Festivals

Abroad:
Calendar C.I.O.F.F.
Calendar I.O.V.
Festivals abroad
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles

Public:
Authorities of The FoS ČR
Novelties, news,...
Archive 2002
Archive 2001
Basic dokuments
Contracts
Subsidies supplied
Browsing articles

Address book:
Secretariat of The FoS ČR
Leaders of ensembles
Directors of festivals
Representatives of regions

Services:

For registered users

DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

XV. MDFF Štěpy 2006 ve Veselí nad Moravou

Tisková zpráva XV. MEZINÁRODNÍ DĚTSKÝ FOLKLORNÍ FESTIVAL Štěpy 2006 ve Veselí nad Moravou pořádaný v rámci projektu "Děti a tradice otevírají hranice" spolufinancovaného z programu EU - INTERREG III A, Česká republika - Slovenská republika, vyvrcholí v zámeckém parku v neděli, 11.června 2006 v 15.00 hodin
Festivalový program bude zahájen v pátek 9. června 2006 v 9.30 hodin pro základní školy ve Veselí nad Moravou v kině Morava koncertem "Malí, ale šikovní". Repríza programu v 19.00 hodin v KD Kyjově.
V sobotu 10.června 2006 v 9.30 hodin se představí všechny zúčastněné soubory v ulicích města v pořadu "Roztančená ulice", jehož součástí bude v 10.00 hodin pořad dětských písní "Zpěváčci a slavíčci". V 11.00 hodin proběhne v Městské galerii vernisáž výstavy "Stará škola".
"Zpívejte, tančete, učte se, bavte se" je název společenského večera, uspořádaného od 18.00 hodin v městském kulturním středisku. Vyvrcholením festivalu bude neděle 11. 6. 2006, kdy ve 14.00 hodin projde městem slavnostní průvod od kulturního domu do zámeckého parku, kde od 14.00 do 15.00 hodin bude hrát CM Tomáše Duroně a v 15.00 hodin začne hlavní festivalový program "Hlásný má buben prázdný".
Ve festivalových programech vystoupí Děcka z Buchlovic, Štěpnička z Veselí nad Moravou, slovenské soubory Kornička z Trenčína a Skaličánek ze Skalice. Pozvání přijaly i soubory z Bulharska, Moldávie, Litvy a Thaiwanu.
Mezinárodní dětský folklorní festival Štěpy
Již XV. ročník Mezinárodního dětského folklorního pořádají FoS ČR ve spolupráci s Městem Veselí nad Moravou, Městským kulturním střediskem, Domem dětí a mládeže a Dětským folklorním souborem Štěpnička .
Mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel - Zlaté stránky , Rádio Proglas, Dětská tisková agentura a Informační server www.borovice.cz.
Festival dále podporují Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Jihomoravský kraj, ACR Alfa a OSA - Ochranný svaz autorský.

Tatiana Pálenská
ředitelka festivalu
vedoucí odboru ŠaK, Město Veselí nad Moravou
tel. 777064680, e-mail: palenska@veseli-nad-moravou.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 30.05.2006 v 22:24 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA