PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Nadpis Tabulky 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Nadpis Tabulky 2
Tabulka 2
Tabulka 2
Tabulka 2


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Chodové dobili hrad Landštejn

Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví
Chodové nejdřív pronikli na nádvoří hradu a pak rychle postupovali podél hradeb až k nejvyššímu obranému kamennému valu. Netrvalo to ani půl hodiny a první Chodové se objevili na vyhlídkové terase na vrcholku věže. Je tomu skutečně tak, přestože se o obsazení Landštejna Chody nedočtete v žádné dějepisné učebnici ani v turistickém průvodci.
Chodové totiž pokořili zpola rozbořený hrad teprve minulý víkend. Stalo se tak v rámci putování členů Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví v Praze po památkách jižní Moravy. Jejich pozornosti neuniklo město Telč s překrásným zámkem, Zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou, zámek v Dačicích ani Slavonice. Všechny nadchla jízda vláčkem Českou Kanadou.
Zájezdové aktivity členů Sdružení rodáků patří ke koření sedmdesátileté spolkové činnosti, kterou v Praze ve prospěch Chodska a Pošumaví vyvíjejí. Po prázdninách nasměrují svoji pozornost na přípravu výroční členské schůze a tradičního 71. Pošumavského věnečku.
Reprezentační chodský ples - Pošumavský věneček
Členové sdružení rodáků při prohlídce dačického zámku
Reprezentační chodský ples - Pošumavský věneček
Reprezentační chodský ples - Pošumavský věneček
Reprezentační chodský ples - Pošumavský věneček

Text a foto: Václav Kupilík, kupilik@vlrz.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 01.06.2006 v 22:00 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA