PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

DANZAS CARÚPANO přijeli na festivaly do ČR

Ve středu odpoledne přiletěl do ČR vynikající venezuelský folklorní soubor "Danzas Carúpano”, který se zúčastní několika významných mezinárodních folklorních festivalů.
Soubor "Danzas Carúpano” vznikl na základě myšlenky utvořit pokročilejší taneční uskupení Školy baletu a tance "Domingo Renault” Ateneo de Carúpano. Od počátku je jeho jediným cílem ztvárnit a šířit to nejbohatší a nejrozmanitější z venezuelského folkloru a s tímto soubor procestoval velkou část Venezuely i světa a sklidil úspěchy a ocenění mezi kterými vynikají: 1994 Zlatá Tiuna, 1997 absolutní vítěz 6. festivalu tanců "Juana la avanzadora”, pořádaném v Maturíně, Edo. Monagas.
Ve stejném roce soubor reprezentoval Venezuelu na Mezinárodním hudebním festivalu "Catalina” ve městě Iasi a na Mezinárodním hudebním a dětském folklorním festivalu, oba konané v Rumunsku, kde na druhém zmíněném soubor získal "Zlatou rybu”, největší ocenění pro nejlepší soubor. V roce 1999 soubor navštívil ostrov Trinidad na pozvání úřadu pro mezinárodní obchod, vlády státu Sucre a Venezuelské ambasády. V roce 2001 soubor reprezentoval Venezuelu na Mezinárodním festivalu Tláxcala v Mexiku, kde se účastnil festivalů ve městech: Tezoquipan, Puebla, Acapulco-Guerrero, Iguala-Guerrero, Taxco-Guerrero. V roce 2002 se soubor účastnil 5. Festivalu tance a pohybu "El Vigía de Oro”, pořádaném ve městě El Vigía, stát Mérida. V roce 2004 se soubor zúčastnil Mezinárodního festivalu umění "Margarita 2004”, kde obdržel Mezinárodní cenu tance pro rok 2004 ”Maestro Jan Miller Rincón”. V roce 2005 soubor reprezentoval Venezuelu na 32. ročníku festivalu "Les Cultures du Monde” Gannat ve dnech 18. - 27.6. ve Francii.
Soubor se zúčastní ve dnech 9. - 11. června Mezinárodního armádního folklorního festivalu "Rožnovská valaška” v Rožnově pod Radhoštěm, ve dnech 13. - 19. června Mezinárodního folklorního festivalu Frýdek - Místek a ve dnech 22. - 25. června jej uvidí návštěvníci Mezinárodního folklorního festivalu ve Strážnici. Do ČR přijíždí v počtu 8 tanečních párů s osmičlenou hudební skupinou.

Podle materiálů souboru připravil Jiří Pokorný, tel. 234621256

Danzas Carúpano
Danzas Carúpano
Danzas Carúpano
Danzas Carúpano (en funcion)
Danzas Carúpano, caballo viejo
Danzas Carúpano, caballo viejo
Danzas Carúpano

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 07.06.2006 v 23:36 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA