PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Encyklopedia:
Basic information
Folklore festivals
Festivals abroad
Ensembles and groups
Regional associations
Personalities
Magazine Folklore
Searching

Calendar:
Folklore events
Festivals

Abroad:
Calendar C.I.O.F.F.
Calendar I.O.V.
Festivals abroad
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles

Public:
Authorities of The FoS ČR
Novelties, news,...
Archive 2002
Archive 2001
Basic dokuments
Contracts
Subsidies supplied
Browsing articles

Address book:
Secretariat of The FoS ČR
Leaders of ensembles
Directors of festivals
Representatives of regions

Services:

For registered users

DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Druhý den Rožnovské valašsky

Roztančená sobota, která se za zvuku cimbálových muzik protáhla až do rána...
Netypicky chladné ráno přivítalo návštěvníky Rožnovské Valašky tradičním "roztančeným náměstím", kde se v živé pozvánce na festival představily všechny folklorní i šermířské soubory, které do Rožnova zavítaly. Barevný průvod plný hudby a tance prošel doprovázen bouřlivými ohlasy diváků městem a svoji pouť zakončil před nově postaveným vstupním prostorem Valašského muzea v přírodě.
roztačené náměstí
Starosta města Rožnov pod Radhoštěm, ředitel Valašského muzea a ředitel festivalu přivítali a pozdravili účastníky festivalu i diváky a druhý festivalový den mohl začít.
přivítání
Po včerejší krátké pozvánce na náměstí se všechny tři zahraniční soubory představily v samostatném programu nazvaném Z daleka i z blízka. Vnímavý divák se mohl přenést ze Slovenska (VÁH), přes Arménii (ASTGHIK) až do Venezuely (DANZAS CARÚPANO).Ve stejnou dobu se na podiu u Valašské hospody uskutečnila přehlídka skupin historického šermu Psáno mečem i sekyrou.
rytíři
Odpoledne dostali prostor ti nejmenší a v programu dětských folklorních souborů Jsme malí, ale šikovní se představily soubory Klebetníček, Maleníček, Dunaječek, Malá Rosénka a cimbálová muzika Púčik. Zatímco se Komorní amfiteátr rozezněl dětskými hlásky, na stráni pod Šťáralovou hospodou se bojovalo. Téměř osmdesát "vojáků" Valašského sboru Portášského a klubů vojenské historie z celé republiky zinscenovalo rekonstrukci historické bitvy z dob napoleonských válek.
dětské soubory
soubor Dunaječek
rekonstrukce historické bitvy
V odpoledních programech se představily jak soubory spolupracující s Armádou České republiky (Setkání na Valašce), tak hostující soubory a skupiny (Festivalová mozaika).
Večerní programový blok zahájila produkce dobové hudby CODEX. Do pohádky nás přeneslo lidové taneční divadlo Čertovinky v podání Vojenského uměleckého souboru Ondráš a v Rožnovském nokturnu si každý z diváků mohl najít svoji "melodii na dobrou noc".
Poznámka na okraj: v soutěži o nejaktivnějšího diváka stále ještě vítězí čtyřicetičlenná skupina japonských turistů s označením účastník festivalu, která od pátku nevynechala jediné představení a vše pečlivě dokumentuje.

Rožnov pod Radhoštěm, 11. června 2006
Hana Maděrová
Jana Zechmeisterová

komunikace s veřejností VUS ONDRÁŠ
tel.: +420 973 442 046,+420 973 443 974
mobil: +420 603 983 070
e-mail: maderova@vusondras.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 11.06.2006 v 11:25 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA