PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Festival Dambořice 2006

První soutěžní festival souborů Kyjovska a Ždánska, Dambořice od 30. června 2006 do 2. července 2006
Letos se poprvé otevřou pomyslné brány folklóru v Dambořicích. Mám z toho velikou radost, protože mě dlouho mrzelo, že Hanácké Slovácko, jedna z nejrozsáhlejších a nejvýraznějších oblastí Moravy, nemá doposud větší folklorní festival regionálního, čí dokonce mezinárodního charakteru.  Folklorní neděle u příležitosti Sjezdu rodáků v roce 2004 se setkala u publika s mimořádně příznivým ohlasem. To nás přivedlo na myšlenku uspořádat lakový festival, který by zaujal širokou veřejnost, tedy i tu folklóru méně nakloněnou. Na základě sílícího trendu soutěživosti a rivality jsme se rozhodli celý festival postavit na soutěžní části, která by měla být jedním z vrcholů festivalu. I když i tady bude doufám platit - není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.  Věřím, že i Vás osloví program a vyberete si ten svůj, který si nenecháte ujít.  Tímto bych Vás chtěl všechny pozvat k nám do Dambořic zazpívat si, zatančit nebo se jen podívat a potěšit se krásou folklóru.  Vilém Trumpeš - ředitel festivalu
Letos se poprvé otevřou pomyslné brány folklóru v Dambořicích. Mám z toho velikou radost, protože mě dlouho mrzelo, že Hanácké Slovácko, jedna z nejrozsáhlejších a nejvýraznějších oblastí Moravy, nemá doposud větší folklorní festival regionálního, čí dokonce mezinárodního charakteru.
Folklorní neděle u příležitosti Sjezdu rodáků v roce 2004 se setkala u publika s mimořádně příznivým ohlasem. To nás přivedlo na myšlenku uspořádat lakový festival, který by zaujal širokou veřejnost, tedy i tu folklóru méně nakloněnou. Na základě sílícího trendu soutěživosti a rivality jsme se rozhodli celý festival postavit na soutěžní části, která by měla být jedním z vrcholů festivalu. I když i tady bude doufám platit - není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.
Věřím, že i Vás osloví program a vyberete si ten svůj, který si nenecháte ujít.
Tímto bych Vás chtěl všechny pozvat k nám do Dambořic zazpívat si, zatančit nebo se jen podívat a potěšit se krásou folklóru.
Vilém Trumpeš - ředitel festivalu
Přijeďte určitě na víkend od 30.6.-2.7.2006 do Dambořic. Pořádáme první soutěžní festival souborů Kyjovska a Ždánska. Podle přiloženého programu jistě vidíte, že se máte na co těšit. Program bude probíhat už od pátku až do neděle, kdy jej uzavře koncert skupiny Javory. Nudit se jistě nebudete, ale pokud byste si chtěli přeci jenom od folkloru na chvilku odskočit, tak vězte, že můžete využít nabídky některého z vinných sklípků, navštívit turistická lákadla jako Slavkovský zámek, větrný mlýn v Kloboukách či si projet turistické stesky ve Ždánském lese a jiné.
Naší specialitkou navíc je možnost přespání v sobotu přímo v areálu festivalu ve vojenských stanech po skončení programu (nutno vzít si spacák, k dispozici sociální zařízení, v neděli v ranních hodinách otevřeny umývárky, možnost zakoupení potravin i hotových jídel v místě). V neděli 2.7.2006 se pak můžete navíc od 11.00 zúčastnit výuky slovenských (Poľana Zvolen) a tureckých (Harman folk) lidových tanců.
Přijeďte a určitě toho nebudete litovat, u nás to bývá vždycky pořádná jízda a vězte, že ohňostrojem noc nekončí. Pokud zvažujete tuto nabídku krátce odpovězte na vilem.trumpes@seznam.cz.
program
PROGRAM:
pátek 30. Června
19.45 hod. "Večer plný písni" (náves) představí se mužské pěvecké sbory z Dambořic, Archlebova, Bořetic, Čejkovic, Klobouk u Brna, Svatobořic - Mistřína, Vracova, Ždánic, Bukovan a malé taneční formy)

sobota 1. července
14.00 hod. Jarmark tradičních řemesel (náves)
16.45 hod. "Roztančená vesnice"
průvod obcí se dvěmi zastávkami ke krátkému vystoupení souborů
18.15 hod- "Vyšívaná krása"
přehlídka krojů s popisem a krátkou taneční ukázkou z Kyjovska, Horňácka, Hanáckého Slovácka, Podluží, Uherskobrodská, Strážnická
19.00 hod. Koncert dechových hudeb {Dambořanka, Zlaťanka )
20.15 hod. Fanfáry, oficiální zahájeni a úvodní slovo k hlavnímu programu
20.30 hod. "Aj, vy páni řemesnici "
hlavní soutěžní pořad souborů Hanáckého Slovácka, Ždánska a Kyjovska (Dubrava, Salajka, Lůčka, Hrozen, Slovácký krúžek Svatobořice - Mistřín, Marýnka, Dolina, Javor RatíŠkovský soubor, nesoutěžně Kunovjan)
22.30 hod. "Vítejte u nás"
vystoupení zahraničních souborů Polána (Slovensko), Harman folk (Turecko)
23.15 hod. Vyhlášeni vítěze soutěžního programu
23.25 hod. Taneční zábava s DH Dambořanka a cimbálovými muzikami
24.00 hod. Ohňostroj

neděle 2. července
15.00 hod. "Pohádky z kraje závůdky"
vystoupení dětských souborů Salajenka, Hanýsek, Ždáničánek, Pantlička, Konopky, Archlebjánek, Mladost (Bulharsko)
16.00 hod. Pořad Hanáckého Slovácka
soubory a sbory z okolí: Zavádka, Ždáničan, Salajka a osobnosti regionu
17.00 hod. "Zahraničnísoubory se loučí"
Polána (Slovensko), Harman folk (Turecko), Mladost (Bulharsko)
18.00 hod. Host festivalu Hana a Petr Ulrychovi se skupinou Javory

Vilém Trumpeš, ředitel festivalu
www.festivaldamborice.cz, www.damborice.cz
tel.: 518 631 010, mobil: 607 260 784
e-mail: vilem.trumpes@seznam.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Salajka, folklorní soubor
Zveřejněno 14.06.2006 v 00:12 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA