PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Hrnčíři budou na Kampě vyrábět i bubnovat

Dvě desítky hrnčířů z celé republiky se o víkendu sjedou na pražskou Kampu. Součástí Hrnčířských trhů které se tu dva první červencové dny konají, bude kulturní program i stylový jarmark.
Keramika jihočeská, moravská i pražská, malované hrnečky, hrnce, vázy a květináče. To i mnoho dalšího bude v sobotu 1. a v neděli 2. července 2006 od 12.00 k vidění i k mání na pražském ostrově Kampa. "Jeden kolega zde bude dokonce předvádět keramické bubny potažené oslí kůží," říká členka organizačního týmu Eta Placáková.
Návštěvníci si také budou moci prohlédnout hrnčíře pracujícího na kopacím kruhu, případně si vyzkoušet svoji zručnost. K dobré pohodě budou vyhrávat kapely Jagabab a Pouličníci, své umění předvede jihočeské jarmareční divadlo Kvelb i kejklíř Petr Theimer. Nebudou chybět osvědčené laskominy jako jsou trdlo, opečené klobásy či koláče.
Sobota 1. července
12:00 - Zahájení hrnčířského jarmarku
13:00 - 19.00 - Kulturní program:
- Kára komediantů - Divadlo Kvelb
- Uličnickej blázinec - Divadlo Kvelb
- Skupina Jagabab
15:00 - Průvod přes Karlův most

Neděle 2. července
12:00 - Zahájení hrnčířského jarmarku
13:00 - 18.00 - Kulturní program:
- Kejklíř Petr Theimer
- Jarmareční kapela Pouličníci
15:00 - Průvod přes Karlův most

Informace: Miloslav Frýdl, frydl@dobnet.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Na Kampě
Zveřejněno 29.06.2006 v 22:11 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA