PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Akce EURORANDO 2006

TISKOVÁ ZPRÁVA
Ve dnech 2. - 10. září 2006 se v Jihočeském kraji uskuteční druhé celoevropské setkání turistů "EURORANDO 2006". Prví taková akce se uskutečnila před 5 lety ve Štrasburku pod názvem EURORANDO 2001 a měla obrovský úspěch. Tehdy toto setkání symbolizovalo sjednocující se Evropu. Druhé setkání má symbolizovat velké rozšíření Evropské unie v roce 2004. Česko a Klub českých turistů tak dostali příležitost pozvat turisty z členských organizací Evropské asociace turistických klubů do krásné přírody a historických sídel jihočeského kraje.
Protože přijedou zkušení turisté, kteří již procestovali větší část světa a kteří se také zajímají o styl života a kulturu v navštíveném regionu, připravil Klub českých turistů i bohatý kulturní program. Na tom se z největší části podílí Folklorní sdružení České republiky, resp. Jihočeské folklorní sdružení. Tento program bude sestávat z řady koncertů v jednotlivých městech, kde budou turisté ubytováni, a vyvrcholí velkým folklorním koncertem v pátek 8. 9. Velmi pestrý bude i několikatisícový závěrečný průvod městem České Budějovice v sobotu 9. 9. dopoledne, kterého se zúčastní turisté rozčleněni na jednotlivé státy, resp. jednotlivé kluby a s nimi půjde 14 folklorních souborů českých, 7 folklorních souborů zahraničních, dechové kapely české i zahraniční. Odpoledne pak na šesti místech v historickém centru Českých Budějovic proběhnou vystoupení těchto souborů a hudeb v rámci programu "Budějovice tančí a zpívají".
Klub dále pro účastníky zorganizoval na každý den 30 turistických pochodů, v nabídce je také jedna cyklovyjížďka a splutí horní Vltavy a 25 prohlídkových okruhů historických památek.
Podrobnější program akce EURORANDO 2006:
2. 9. sobota Příjezd účastníků

3. 9. neděle 15.00 Slavnostní zahájení na nádvoří radnice v Českých Budějovicích
17.00 Otevření "Turistické vesnice" v areálu Jihočeské univerzity

3.9.-8.9. neděle-pátek Turistický program setkání

7. 9. čtvrtek 9.00 Mezinárodní konference "Turistika a mládež" v aule Jihočeské
univerzity

8. 9. pátek 8.40 Akce pro rodiče s dětmi "Pohádkový les" v Rudolfově
18.00 Velký mezinárodní folklorní koncert na dvou podiích v Budvar Aréně a v amfiteátru letního kina

9. 9. sobota 9.00 Slavnostní průvod účastníků Českými Budějovicemi
11.00 Slavnostní zakončení na náměstí Přemysla Otakara II.
14.30 Zábavné a taneční programy na šesti místech v centru Českých Budějovic "Budějovice tančí a zpívají"

10. 9. neděle Odjezdy účastníků
Přípravy celé akce jsou v závěreční fázi. Kromě Klubu českých turistů se na ni významně podílí také Jihočeská universita a Folklorní sdružení České republiky spolu s Jihočeským folklorním sdružením. Celoevropské setkání turistů se uskuteční pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj ČR, jihočeského hejtmana RNDr. Jana Zahradníka a primátora statutárního města České Budějovice Doc. RNDr. Miroslava Tettera, CSc a za podpory agentury CzechTourism a Jihočeské centrály cestovního ruchu. Hlavními partnery akce EURORANDO 2006 jsou Jaderná elektrárna Temelín a vydavatelství Freytag&Berndt. Partnerem je rovněž pivovar Bohemia Regent z Třeboně.
Dobrý průběh celého setkání a krásné dojmy účastníků z něho budou obrovskou propagací Jihočeského kraje a celé České republiky. Díky osobní zkušenosti účastníků bude naše země prezentována jako vynikající destinace pro pěší turistiku a jako kulturní země s bohatými tradicemi.

Folklorní sdružení ČR

Zveřejněno 29.06.2006 v 22:43 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA