PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Setkání plavců a vorařů a soubor Libín-S

TISKOVÁ ZPRÁVA: V saském Schoenecku začalo mezinárodní setkání plavců a vorařů - je při tom i prachatické folklorní sdružení Libín-S
MEZINÁRODNÍ SETKÁNÍ PLAVCŮ A VORAŘŮ. Ve čtvrtek 13.07.2006 se začalo do saského Schönecku začali sjíždět plavci a voraři z celé Evropy, aby se zúčastnili v Schönecku, Muldenbergu a Klingentalu mezinárodního setkání plavců a vorařů. Při večeři je přivítal Bernd Kramer, předseda místního plaveckého spolku z Muldenbergu, který převzal úlohu hlavního organizátora setkání.
Večer do hotelu IFA v Schönecku přijel i manažer projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu a plavební ředitel Hynek Hladík. Do večera se zaregistrovali u organizátorů hosté z České republiky (ta je zatím zastoupena Hladíkem, zítra ráno dorazí členové spolků Vltavan Čechy), Francie, Itálie, Rakouska a domácí Němci. Ráno se připojí Litevci, Poláci, Slovinci a Španělé (spíš by se mělo říci Katalánci).
Libín - S, folklorní sdružení
Přivítání v IFA hotelu v Schönecku, nedaleko českých hranic
Libín - S, folklorní sdružení
Podvečerní nálada v Schönecku
Vlastní program setkání začíná v pátek 14.07.2006 dopoledne okružní jízdou Vogtlandskem. Odpoledne předvedou členové místního plaveckého spolku Vogtländischer Flösserverein Muldenberg ukázku plavení dříví. V podvečer bude zapálen první milíř. Večer pak ve slavnostním stanu bude zahájeno setkání plavců a vorařů oficiálně.
Sobotní program bude ještě bohatší. Dopoledne zasedne valná hromada Mezinárodní asociace plavců a vorařů, kde by folklorní sdružení Libín-S mělo být přijato za řádného člena.
Valné hromady se zúčastní maximálně vždy dva členové z každého členského spolku. Pro ostatní a pro diváckou veřejnost je přichystán zajímavý program - pálení dřevěného uhlí, historické polní ležení, stavba dřevěné chaty, zpracování dřeva, přibližování dřeva, historické tržiště, apod. Odpoledne se plavci a voraři zúčastní slavnostního průvodu v rámci 10. dne Vogtlanďanů v nově vybudovaném skokanském areálu Vogtlandarena. Na scéně budou přivítáni zástupci jednotlivých plaveckých spolků, které se zúčastní letošního mezinárodního setkání plavců a vorařů. Program bude pokračovat v Muldenbergu, m.j. proběhne další ukázka plavení dříví na plavebním kanálu.
Program skončí v neděli slavnostní Bohoslužbou a workshopem. Pak se plavci a voraři rozjedou do svých domovů.
Plavební ředitel Hladík odjíždí z Kingentalu již v sobotu, v neděli jej čeká ukázka plavení dříví na Jeleních Vrších.

Hynek Hladík
Česká 677, CZ-38301 Prachatice
tel. +420 602 272 442, fax +420 388 317 609
e-mail: hladik.hynek@iol.cz
www.schw-kan.com/ v češtině
www.schw-kan.com/de in der deutschen Sprache

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 14.07.2006 v 01:03 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA