PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Slavnosti budou usilovat o zápis do České knihy rekordů

TISKOVÁ ZPRÁVA
Slovácké slavností vína a otevřených památek budou s největší pravděpodobností zapsány do České knihy rekordů. Pořadatelé slavností se totiž pokusí za přítomností komisařů z agentury Dobrý den z Pelhřimova o rekord v největším počtu krojovaných, kteří se účastní jednoho společného průvodu.
Slovácké slavnosti vína a otevřených památek
"Začátkem září se do Uherského Hradiště každoročně sjíždí velké množství krojovaných, aby zde navázali na tradici národopisných slavností z třicátých let minulého stolení a společně vzdali hold vínu jako neodmyslitelnému symbolu našeho kraje. A protože jsme v minulosti mohli pouze odhadovat, kolik lidí v krojích se zúčastní velkolepého slavnostního průvodu, kterým jsou Slovácké slavnosti vína a otevřených památek zahajovány, jsme velmi rádi, že pro letošní rok budeme mít tento údaj zdokumentován a notářsky ověřen," uvedl manažer slavností PhDr. Jaroslav Zapletal.
"Padne-li v této souvislosti také rekord a Slovácké slavnosti vína a otevřených památek se zapíší do České knihy rekordů jako akce, které se zúčastnil největší počet krojovaných, bude to jen další důkaz toho, že tradiční lidová kultura na Slovácku je i na počátku třetího tisíciletí stále živou součástí našeho bytí," vysvětlil důvod pokusu o rekord Zapletal.
Podle jeho slov však v žádném případě nedojde k narušení již dříve avizovaného programu slavností nebo živelného projevu slováckého folkloru, který je pro tuto akci tak typický.
Iniciátorem zápisu počtu krojovaných do České knihy rekordů je slovácký týdeník DOBRÝ DEN S KURÝREM, který již několik let spolupracuje s agenturou Dobrý den z Pelhřimova, která spravuje rekordy realizované na území České republiky (podobnost názvů je čistě náhodná). V roce 2004 tak obě organizace spolupracovali například na zápisu největší dřevěné kraslice vyrobené panem Antonínem Hájkem z Uherského Hradiště - Mařatic.
Náročná metodika sčítání krojovaných během průvodu, který zahajuje letošní Slovácké slavnosti vína a otevřených památek, bude podrobena dvojí kontrole. "Požádáme vedoucí jednotlivých krojovaných skupin, aby nám dodali vyplněné a podepsané formuláře, na kterých uvedou přesný počet krojovaných, kteří se zúčastní slavnostního průvodu. Tento počet pak bude ověřován fyzickým počítáním krojovaných při startu průvodu," popsal postup sčítání Ing. Michal Dvouletý, PR manažer slavnostní a zároveň šéfredaktor slováckého týdeníku DOBRÝ DEN S KURÝREM. Podle jeho slov to však nijak nezatíží organizaci průvodu ani jednotlivé účinkující.
Současně s tím vyhlásil slovácký týdeník DOBRÝ DEN S KURÝREM ojedinělou soutěž. Vyzval totiž své čtenáře, aby tipovali přesný počet krojovaných a tedy hodnotu s největší pravděpodobností nového českého rekordu. Ten čtenář, který se svým tipem nejvíce přiblíží skutečnému počtu krojovaných, získá za každého krojovaného finanční prémii 10 Kč. "To znamená, že by si za správný tip mohl při odhadovaném počtu krojovaných vydělat řádově až několik desítek tisíc korun," motivoval k zapojení do soutěže stejně jako k hojné účasti krojovaných v průvodu šéfredaktor týdeníku Ing. Michal Dvouletý.

Kontakt:
Ing. Michal Dvouletý
PR manažer Slováckých slavností vína a otevřených památek
mobil: 737 277 045
e-mail: press@slavnostivinauh.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 26.07.2006 v 22:15 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA