PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

3. Mezinárodní folklorní festival Pražský Jarmark 2006

3. Mezinárodní folklorní festival "Pražský Jarmark" 2006 se uskuteční na Ovocném trhu v Praze 1 od 29. srpna do 3. září 2006.
Festival bude zahájen v úterý 29. srpna 2006 ve 20,00 hodin. Během šesti dnů se představí 29 souborů nejen z České republiky a dalších evropských zemí, ale také z Kolumbie nebo z Cookových ostrovů. Denní program festivalu je rozdělen do dvou částí, a to od 12.00 - 14.00 hodin pro dětské diváky a prezentaci dětských souborů a hlavní denní program od 16.00 - 22.00 hodin.
MFF Pražský jarmark
2005
V rámci festivalu budou na Ovocném trhu k vidění ukázky tradičních staročeských řemesel. Zvláštností jarmarku bude i tentokrát speciální platidlo - groš, ražený pro tuto příležitost, který budou moci návštěvníci získat ve speciálních směnárnách umístěných na místě konání. Mnohé výrobky si budete mít možnost zakoupit přímo na místě. Vstup na festival je volný. Bohaté občerstvení je zajištěno.
Cílem mezinárodního folklorního festivalu Pražský jarmark je prezentovat před pražskou veřejností, ale i mnoha zahraničními i domácími návštěvníky hlavního města - sílu, krásu a pestrost folkloru.
Celou sváteční atmosféru na Ovocném trhu budou doplňovat ukázky drobných starých řemeslných činností.
Pražský jarmark, pořádaný v historickém centru města, ještě více zvýrazní postavení Prahy jako předního evropského reprezentanta kulturních hodnot.
Mezinárodní folklorní festival Pražský jarmark se koná pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR Přemysla Sobotky, primátora hlavního města Prahy Pavla Béma a starosty Městské části Praha 1 Vladimíra Vihana.

Dušan Macháček

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 31.07.2006 v 21:13 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA