PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

U Schwarzenberského plavebního kanálu budou znít lidové melodie i pohádky z obou stran Šumavy

TISKOVÁ ZPRÁVA: U Schwarzenberského plavebního kanálu budou znít lidové melodie i pohádky z obou stran Šumavy
U Schwarzenberského plavebního kanálu budou znít lidové melodie a pohádky z obou stran Šumavy, kanálem popluje znovu dříví. V neděli 13. srpna to bude jedno z letošních vyvrcholení projektu folklorního sdružení Libín-S Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu.
Již ve dvanáct hodin se rozezpívá a roztančí folklorní soubor Libín-S, začne setkání s folklorem v malém amfiteátru nedaleko expozice KANÁL EXPO na Jeleních Vrších. Určitě bude možné se setkat s lidovými řemeslníky.
Libín - S, folklorní sdružení
Libín - S, folklorní sdružení
Libín - S, folklorní sdružení
Libín - S, folklorní sdružení
Setkání s pohádkami z obou stran Šumavy se bude konat v krásném romantickém koutě u horního portálu plavebního kanálu - ty budou vyprávět Helena Svobodová z Prachatic a Helmut Wittmann z hornorakouské Solné komory od jedné hodiny po poledni.
Libín - S, folklorní sdružení
Ve dvě hodiny začne setkání s plavením dříví. Klády a polena poplují od myslivny na Jeleních Vrších k potoku Hučice vzdálenému zhruba 1,5 kilometru.
Libín - S, folklorní sdružení
Kdyby náhodou nevyšlo počasí, bude se zpívat a tancovat ve stodole domu č.p. 13, tedy v prostorech výstavy KANÁL EXPO, pohádky se budou vyprávět v hospůdce na Jeleních Vrších - možná tam hospodská bude muset nadále louži po vodníkovi Žbluňkalovi, ono se jí to nebude a nebude dařit, vždyť přesně tak to je v jedné z pohádek, které zazní. A plavení? Plavit se bude v každém počasí, vždyť plavci z Jeleních Vrchů - lesníci z lesní správy Plešný Správy Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava nejsou z cukru! Ale podle předpovědi by v neděli měl být jen občasný lehký deštík, žádný déšť.
Folklorní sdružení Libín-S připravuje projekt Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu v letošním roce již po páté. Spoluorganizátory projektu jsou rakouský Tourismusverband Böhmerwald, spolek SUNNSEITN, Správa Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava, projekt nalezl finanční podporu Jihočeského kraje, Česko-německého fondu budoucnosti, snad i Evropské unie, partnery projektu jsou Ministerstvo kultury ČR, Jihočeské folklorní sdružení, země Horní Rakousko, Euroregion Šumava, Petr Uhlík - vodohospodářské stavby, Město Prachatice, Lesostavby Třeboň, Vodohospodářské stavby s.r.o., Jiří Borovka - STAMA, Jaroslav Pokrývka Benešov nad Černou, PROGES s.r.o. České Budějovice, Lesy České republiky, s.p. a hotel Maxant Frymburk.
Dalším bodem projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu bude lesní mše svatá u Rosenauerovy kapličky v místě křížení plavebního kanálu s Jezerním potokem vytékajícím z tajemného Plešného jezera. Připravuje ji Římsko-katolická farnost Želnava spolu s folklorním sdružením Libín-S, o spolupráci byl požádán i Premonstrátský klášter Schlägl. Mše bude slavena v sobotu 19. srpna od 14:00 hodin. Rosenauerova kaplička je přístupná z Jeleních Vrchů pěšky či na kole - cca 2,5 km. V případě Vašeho zájmu zašleme potřebné množství pěkných plakátů zvoucích na mši.
Libín - S, folklorní sdružení
Jak se dostanete na Jelení Vrchy?

Od Nové Pece : za mostem jeďte přes první křižovatku přímo, na další před železničním přejezdem zahněte vpravo. Po asfaltové silničce s omezenou rychlostí na 20 km/hod. dojedete až na Jelení Vrchy. Vjezd je povolen pro osobní automobily, motocykly, cyklisty. Pro vjezd autobusu je třeba si obstarat povolení k vjezdu, které vydává obecní úřad Nová Pec. Respektujte omezení rychlosti, silnička je úzká s prudkými nepřehlednými oblouky, provoz je obousměrný. Na křižovatce zahněte vpravo přes mostek přes plavební kanál stoupáním na parkoviště v blízkosti tunelu. Zde zaparkujte. Dále se vydejte pěšky či na kole zpět na křižovatku u mostku přes kanál, zde vpravo.

Ukázky plavení dříví začínají obvykle pod lesovnou na okraji lesa, v těsné blízkosti křižovatky je expozice o Schwarzenberském plavebním kanálu KANAL EXPO i ve vybraných termínech kulturní programy.

Pohádky se ve vybraných termínech vyprávějí u horního portálu tunelu. K němu se dostanete pěšky či na kole z horního konce parkoviště vlevo po lesní asfaltové silničce po modré turistické značce nebo po neznačené pěšině od dolního portálu tunelu. POZOR! Dejte pozor na děti na této pěšině u horního portálu tunelu, je zde možnost pádu!

Rosenauerova kaplička je přístupná z Jeleních Vrchů podél Schwarzenberského plavebního kanálu pěšky či na kole - cca 2,5 km.

Hynek Hladík
Česká 677, CZ-38301 Prachatice
tel. +420 602 272 442
fax +420 388 317 609
e-mail: hladik.hynek@iol.cz
www.schw-kan.com/ v češtině
www.schw-kan.com/de in der deutschen Sprache

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 06.08.2006 v 22:32 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA