PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Jubilejní 25. Národopisný festival MILOTICE 2006

TISKOVÁ ZPRÁVA
JUBILEJNÍ 25. NÁRODOPISNÝ FESTIVAL KYJOVSKÉHO DOLŇÁCKA MILOTICE 2006
(4. - 6. SRPNA 2006)
V Miloticích u Kyjova se uskutečnil 25. ročník Národopisného festivalu kyjovského Dolňácka "Milotice 2006." Regionální folklorní festival je v Miloticích pořádán od roku 1972. Cílem festivalu je prezentace regionální lidové kultury oblastí Kyjovska a Ždánicka. Tomu byl podřízen výběr tanečních a hudebních skupin nebo souborů. Pro divácké oživení a zpestření je v posledních ročnících zván zahraniční účastník a host z jiné národopisné oblasti ČR. Letos se v roli hosta představil řecký soubor Dymos Kraniadiu Pelopones a soubor Čercheňa z Brna s romským folklorem.
plakát
Všechny připravené pořady se i přes trvalou nepřízeň počasí a menší účast diváků uskutečnily v plánovaných časech a v plném rozsahu. Páteční a nedělní koncerty proběhly v prostředí kulturního domu, sobotní pořady pak na milotické návsi a v areálu vinných sklepů U Šidlen. Účinkovalo téměř tisíc krojovaných účastníků., mezi nimiž nechyběly děti. V bohaté programové nabídce byly písňové a taneční pořady, dětský program, hlavní souborový pořad a přehlídka souborů a pěveckých sborů z Kyjovska.
Součástí programu festivalu byla řada doprovodných pořadů: ukázky řemesel a tradiční venkovský jarmark, výstava k výročí festivalu a výstava fotografií Františka Synka, taneční zábavy při cimbálové i dechové hudbě, stavění máje a další programové zajímavosti. Výstavy budou otevřeny v Komunitním centru Mikroregionu Nový Dvůr do 20. srpna.
Pořadatelem byla Obec Milotice, Kulturní klub Milotice a Mikroregion Nový Dvůr ve spolupráci s Folklorním sdružením České republiky.

Josef Levek, ředitel festivalu, tel.: 724 760 296, e-mail: joseflevek@tiscali.cz
www.milotice.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 09.08.2006 v 21:13 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA