PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Sólista Národního divadla na Slováckých slavnostech

TISKOVÁ ZPRÁVA
Na zahajovacím večírku Slováckých slavností vína a otevřených památek zazpívá sólista Národního divadla pan Luděk Vele
Slovácko a pražské Národní divadlo mají k sobě blízko. Po roce to opět potvrdí slavnostní zahajovací večírek letošních Slováckých slavností vína a otevřených památek, na kterém zazpívá sólista opery Národního divadla v Praze pan Luděk Vele. Slavnostní ceremoniál, při kterém se snoubí operní klasika a slovácký folklor, budou hostit reprezentativní prostory uherskohradišťské Reduty v pátek 8. září 2006.
Luděk Vele je milovníkům vážné hudby známý především díky mistrovsky propracovanému Vodníkovi, Kecalovi a Leporellovi. Jako sólista opery Národního divadla však nastudoval také Palouckého v Hubičce, Kolenatého ve Věci Makropulos, Filipa v Donu Carlosovi, Collina v Bohémě, Lorenza v Romeovi a Julii, Revírníka v Příhodách lišky Bystroušky, Sparafucila v Rigolettovi, Zunigu v Carmen, Volframa Olbramoviče v Braniborech v Čechách, Marbuela v Čertovi a Káče nebo Knížete z Bouillonu v Adrianě Lecouvreur. Za role Chrudoše v Libuši a Straussova barona Ochse v Růžovém kavalírovi byl oceněn Cenami Thálie 1995 a 1996.
"Jsme rádi, že členové Národního divadla opět přijali naše pozvání a utvrdili tak pevný vztah této prestižní činoherní, operní i baletní scény se Slováckem, ze kterého pochází také jeden ze základních kamenů Národního divadla. Snad neprozradím příliš, když řeknu, že toto propojení nebude jen symbolické. Závěrečnou píseň svého vystoupení by totiž měl pan Luděk Vele odzpívat za doprovodu uherskohradišťské cimbálové muziky Jaroslava Čecha," řekl manažer Slováckých slavností vína a otevřených památek PhDr. Jaroslav Zapletal.
"Ke Slovácku a především k Uherskému Hradišti máme velmi vřelý vztah. I v dnešní době jsme totiž svědky toho, že se zde rodí stále nové kulturní formy, které společně s bohatou folklorní tradicí velmi výrazně obohacují kulturní dědictví našeho národa. O to více nás těší, že se zde najdou také mecenáši, kteří nemalými částkami podporují kulturu nejen na lokální, ale také celorepublikové úrovni," uvedla Helena Krausová, tisková mluvčí Národního divadla a připomněla, že již třetím rokem je mecenášem Národního divadla právě uherskohradišťská společnost SYNOT LOTTO, a. s.
Slavnostní zahajovací večírek je určen pozvaným hostům. Starostové a místostarostové pořádajících měst a obcí, zástupci jednotlivých mikroregionů, sponzoři a podporovatelé, významní hosté a novináři tak slavnostním přípitkem odstartují již čtvrtý ročník Slováckých slavností vína a otevřených památek, které hostí Uherské Hradiště druhý zářijový víkend.

Michal Dvouletý, Uherské Hradiště 10. srpna 2006

Kontakt: Ing. Michal Dvouletý
PR manažer Slováckých slavností vína a otevřených památek
mobil: 737 277 045
e-mail: press@slavnostivinauh.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 10.08.2006 v 20:25 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA