PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Lužičtí Srbové budou tančit

Lužickosrbský národní soubor písní a tanců Wudwor 2. a 3. září 2006 v Tišnově a v Předklášteří
Ve dnech 2. a 3. září 2006 uvítáme v Tišnově a v Předklášteří zcela mimořádnou návštěvu. Přijede lužickosrbský národní soubor písní a tanců Wudwor, čelný a renomovaný nositel lidových tradic tohoto neobyčejně houževnatého malého slovanského národa. Lidová hudba a tanec sdílely v plné míře dramatické osudy Lužických Srbů, ale zároveň se staly i pilířem národního uvědomění, kulturní osobitosti a společenského uplatnění. Třicet členů souboru Wudwor v tanečních krojích předvede hodinový program tance a zpěvu, kterým seznámí naše publikum s touto částí lidové a národní lužickosrbské kultury. Vystoupením obohatí mezinárodní výstavu Lužičtí Srbové v Německu, která probíhá za zájmu odborníků a veřejnosti v Podhoráckém muzeu v Předklášteří.
Vystoupení Wudworu se bude konat v sobotu 2. září v 18.00 hodin v sále tišnovského kina Svratka, v neděli 3. září pak na Náměstí 5. května v Předklášteří ve 14.00 hodin, v případě nepříznivého počasí ve společenském sále obecního úřadu tamtéž.
Pořadateli akce jsou Muzeum Brněnska, Svaz Lužických Srbů Domowina, Město Tišnov, Obec Předklášteří a Základní umělecká škola v Tišnově, kteří Vás srdečně zvou na nevšední poslech a podívanou.

Irena Ochrymčuková
podhoracke-muzeum@quick.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Předklášteří
Zveřejněno 11.08.2006 v 17:44 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA