PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Javoráček v Písku, Javor v Lomnici

Víkend 18. a 19. srpna 2006 se soubory Javor a Javoráček
Doba prázdnin a dovolených dává pochopitelně zelenou času trávenému s rodinou a tak se většina amatérských spolků a souborů potýká s problémy, zda se vůbec sejde alespoň skupina schopná dát dohromady nějaký program. U nás tomu není jinak a proto se v tomto ročním období účastníme akcí, které jsou předem plánovány a počítáme s nimi při rozvržení svých rodinných dovolených a dětských táborů (někdy to taky nevyjde!). Některá vystoupení jsme z těchto důvodů nuceni odmítnout, ale nedá se nic dělat.
Festival v Bavorsku jsme absolvovali 21. - 23. července, 13. srpna jsme byli hosty na Dni zdravého života v Bad Grosspertholzu - Faseldorfu a další v řadě plánovaných termínů byly 18. a 19. srpen.
V pátek se Javoráček účastnil Mezinárodního folklorního festivalu v Písku, kterého se vedle domácích souborů účastnily také zahraniční hosté z Irska, Itálie, Izraele, Maďarska, Mexika, Rakouska a Portugalska
Dětem bylo věnováno právě páteční odpoledne a své programy předvedly v Palackého sadech. Představilo se celkem 6 dětských souborů. Lomničtí javoráčci si svá pásma Hajha husy a Líto, líto užívali a bylo to na jejich projevu vidět. Se zájmem pak sledovali programy ostatních souborů.
Javor, folklorní soubor
Javor, folklorní soubor
Myslím, že se nám v Písku všem líbilo. Prošli jsme si historickou část města, ochutnali píseckou zmrzlinu a vše podtrhl příjemný kulturní zážitek. Všechny děti vzorně reprezentovaly nejen Javoráček a Lomnici, ale také své rodiny, bez jejichž podpory (tentokrát hlavně řidičských průkazů) bychom se do Písku nedopravili.
Javor, folklorní soubor
Javor v Písku
Javor, folklorní soubor
V sobotu dopoledne se na domácí půdě v Lomnici sešel pro změnu dospělý Javor. Za pravého poledne jsme vystupovali na úvod 1. Mezinárodního festivalu dechových hudeb a snad právě proto, že někteří z nás právě dorazili z dovolené (nebo si na pár hodin odběhli z dovolené) nebo po nemoci, jsme se do téměř hodinového programu pustili s opravdovým elánem. Ostatně i všechny dechové hudby ( Šumavanka, Jihočeští rodáci, Domažličanka, Lidečanka, Keramička, Cimbálová hudba L. Pavluše), které se představily publiku si své koncerty užívaly. Nám nejbližší byla asi Domažličanka - rozhodně mají prim v povolání svých zpěváků - kdo se může pochlubit, že s ním zpívají soudkyně a starosta obce? Z jiného soudku byla moravská cimbálovka!
Všem kdo přijeli a přišli bylo v Lomnici dobře a počasí nám také přálo, protože liják spustil s uklizením posledního hudebního nástroje!
Festival finančně podpořil jihočeský kraj.

Marcela Božovská
Městská knihovna
Lomnice nad Lužnicí
tel. +420 384 792 433
http://www.lomnice-nl.cz
mbozovska@knih-lo.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Javor, folklorní soubor
Zveřejněno 22.08.2006 v 22:08 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA