PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

O zapojení do slavností mají zájem folkloristé z celého Slovácka

TISKOVÁ ZPRÁVA
Chceme se také zapojit do slavností, hlásí folkloristé ze všech koutů Slovácka
Slovácké slavnosti vína a otevřených památek staví především na spontánním projevu a nespoutanosti slováckého folkloru, čímž se liší od mnoha jiných folklorních festivalů. Přirozeným skloubením oslav kultury vína, otevřených památek a přehlídek lidových tanců a písní tak vzniká nezapomenutelná atmosféra, která je nevšedním zážitkem nejen pro návštěvníky slavností, ale také všechny krojované, kteří se aktivně zapojují do programu.
Kromě 42 obcí z okolí Uherského Hradiště a mikroregionů Staroměstsko, Dolní Poolšaví, Za Moravú, Východní Slovácko, Buchlov a Ostrožsko, které se podílí na velkolepém programu letošních Slováckých slavností vína a otevřených památek, rozšiřují takřka nekonečný zástup folklorních nadšenců hosté z Vracova (folklorní soubor Marýnka), slovenských měst Skalice a Trenčín a také soubor České besedy Holubička z chorvatského města Daruvar.
Tím však zájem obcí z celého Slovácka zdaleka nekončí. "Spontánní zájem o účinkování na letošních slavnostech projevilo hned několik skupin především z uherskobrodského regionu. Na přímém zapojení do programu jsme se tak na poslední chvíli domluvili s městem Uherský Brod a jeho folklorním souborem Olšava. Do průvodu by se však měli zapojit například také krojovaní z Březové, kteří mi telefonovali s tím, že by velmi rádi v sobotu 9. září přijeli do Uherského Hradiště," popisuje neutuchající nadšení spolupodílet se na Slováckých slavnostech vína a otevřených památek jejich manažer PhDr. Jaroslav Zapletal.
Podle jeho slov se tím naplňuje hlavní poslání Slováckých slavností vína a otevřených památek, které navazují na hradišťské národopisné slavnosti z třicátých let minulého století. Být spontánní přehlídkou bohatosti a rozmanitosti slováckého folkloru.
Zároveň připomněl, že letos se Slovácké slavnosti vína a otevřených památek, jejichž hlavním podporovatelem je Nadace Děti - kultura - sport, poprvé ve své historii dočkají oficiálního počtu krojovaných, kteří vyrazí do společného slavnostního průvodu. Ve spolupráci s týdeníkem DOBRÝ DEN S KURÝREM a Agenturou Dobrý den z Pelhřimova totiž dojde k spočítání všech těchto krojovaných a vytvoření nového českého rekordu.

Kontakt:
Ing. Michal Dvouletý
PR manažer Slováckých slavností vína a otevřených památek
mobil: 737 277 045
e-mail: press@slavnostivinauh.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 23.08.2006 v 18:46 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA