PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Mezinárodní Taneční dílna dětí v Praze

Projekt Mezinárodní tvůrčí dílny. Účastníky taneční dílny navštívili i šéfové pořádajících organizací z ČR a SR - generální ředitel Národného osvetového centra Bratislava dr. Ján Tazberík a předseda FoS ČR Zdeněk Pšenica.
Karlínský Dům dětí a mládeže hostí od neděle osm dětských tanečních párů, které se účastní projektu Mezinárodních tvůrčích dílen. Pod vedením zkušených lektorů se děti z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska, které jsou ve svých zemích členy folklorních souborů, seznamují a učí tance z jednotlivých regionů. Na závěr vystoupí v sobotu 2. září 2006 s krátkým programem i na festivalu Pražský jarmark. Děti mají v Praze bohatý program, mimo náročné nácviky se seznamují i se zajímavostmi Prahy, navštívili zahajovací koncerty Pražského jarmarku, ale mají i čas pro svůj volný program.
Účastníky taneční dílny navštívili i šéfové pořádajících organizací z ČR a SR - generální ředitel Národného osvetového centra Bratislava dr. Ján Tazberík a předseda FoS ČR Zdeněk Pšenica.
Pan dr.Tazberík nám řekl své dojmy z návštěvy :
"Taneční dílna dětí je společný Česko-Slovenský mezinárodní projekt pro členy dětských folklorních souborů v rámci Dnů tradiční kultury.
Prvních pět ročníků se uskutečnilo vždy v začátkem září ve Vysokých Tatrách. Letos se dílna uskutečnila v tatranské Štrbě a na závěr tanečníci předvedli své nové tance na folklorní m festivalu v Kežmaroku. Jak jsem se osobně přesvědčil v Karlíně, náš český partner Folklorní sdružení připravilo výborné podmínky v Domě dětí a mládeže, lektoři jsou opravdu na vysoké úrovni a dětští tanečníci jsou spokojeni i se zájmovým programem. Děti, které se zde naučí nové tance a získají nové kamarády, se zúčastní v příštím roce Taneční dílny i ve Vysokých Tatrách, které organizuje naše Národné osvetové centrum a vystoupí na Mezinárodním festivalu v Luhačovicích."
Spolu s předsedou FoS Zdeňkem Pšenicou se shodli v tom, že tento projekt je výborným příkladem konkrétní spolupráce mezi Českou a Slovenskou republikou.
Na otázku Jak se mu líbí MMF Pražský jarmark dr. J.Tazberík řekl :
"Jsem překvapený, že uprostřed velkoměsta je možné uspořádat tak rozsáhlou akcí, jejíž hlavní náplní jsou vystoupení vynikajících folklorních souborů. A jsem rád, že se Pražanům i zahraničním návštěvníkům velmi líbí tance a melodie, které zde představují mladí ze slovenských souborů Čarnica a Sliačanka."

Dušan Macháček

Mezinárodní folklorní festival Pražský jarmark
Zástupci pořádajících organizací Pražského jarmarku
Mezinárodní folklorní festival Pražský jarmark
Zveřejněno 31.08.2006 v 14:58 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA