PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Encyklopedia:
Basic information
Folklore festivals
Festivals abroad
Ensembles and groups
Regional associations
Personalities
Magazine Folklore
Searching

Calendar:
Folklore events
Festivals

Abroad:
Calendar C.I.O.F.F.
Calendar I.O.V.
Festivals abroad
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles

Public:
Authorities of The FoS ČR
Novelties, news,...
Archive 2002
Archive 2001
Basic dokuments
Contracts
Subsidies supplied
Browsing articles

Address book:
Secretariat of The FoS ČR
Leaders of ensembles
Directors of festivals
Representatives of regions

Services:

For registered users

DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek

TISKOVÁ ZPRÁVA Slovácké slavnosti vína a otevřených památek nejsou jen folklorním festivalem.
Slovácké slavnosti vína a otevřených památek jsou jedinečnou akcí svého druhu, na které se v dvoudenním programu představuje krása lidové kultury turistického regionu Slovácka v plné své kráse, rozmanitosti a zároveň ryzí čistotě a živelnosti.
Organizátorům slavností se totiž podařilo ojedinělým skloubením temperamentu slováckého folkloru, lahodnosti zdejšího vína i gastronomických specialit a otevřených objektů historických památek Uherského Hradiště vytvořit nezapomenutelnou atmosféru, ve které vykvétá duch vinařské tradice, pestrost slováckých krojů, šikovnost lidových řemeslníků a tanečníků. Slovácké slavnosti vína a otevřených památek nejsou "obyčejným" folklorním festivalem, ale skutečnou reprezentativní národopisnou slavností více jak čtyřiceti obcí a měst z okolí Uherského Hradiště.
To potvrzují i slova předsedy přípravného výboru slavností Květoslava Tichavského. "Již od začátku prosazujeme myšlenku, že nejde o prezentaci pouze jednoho města, ale celé oblasti Slovácka. Jde o přirozené spojení folkloru, lidových tradic a vína, které se odehrává na pozadí historických památek našeho města a poskytuje návštěvníkovi množství nezapomenutelných zážitků, které útočí na všechny jeho smysly krásou lidového kroje, melodičností slovácké písničky a nezaměnitelnou chutí zdejším gastronomických specialit," řekl Tichavský.
"Právě tím, že jsou Slovácké slavnosti vína a otevřených památek postaveny na zájmu jednotlivých mikroregionů a obcí prezentovat se na této společné akci, jsou odlišné od ostatních velkých a dokonale zorganizovaných festivalů. Tato živelnost a nevázanost v projevech tradiční lidové kultury Slovácka jim však dává neopakovatelnou atmosféru," je přesvědčen PhDr. Jaroslav Zapletal, manažer Slováckých slavností vína a otevřených památek.
To potrhují také etnografové ze Slováckého muzea. "Lidé si s otevřením hranic více začínají uvědomovat své kořeny, každá obec se chce prezentovat něčím vlastním, osobitým, co nemají jinde. Uchovávání tradic tak více začínáme vnímat jako projevy vlastní identity a měli bychom je považovat za zásadní, pokud chceme obstát v současném tlaku světové globalizace s projevy násilí a egoismu. Zájem veřejnosti o návštěvu výročních slavností, festivalů a podobných aktivit, jako jsou Slovácké slavnosti vína a otevřených památek v Uherském Hradišti, a to nejen v roli diváků, ale především aktivních účastníků, reprezentující konkrétní obce regionu, jsou výrazem vztahu k tradicím a jasnou odpovědí," řekla PhDr. Romana Habartová, etnografa národopisného oddělení Slováckého muzea.

Kontakt:
Ing. Michal Dvouletý
PR manažer Slováckých slavností vína a otevřených památek
mobil: 737 277 045
e-mail: press@slavnostivinauh.cz
www.slavnostivinauh.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 01.09.2006 v 19:24 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA