PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Konec plavební sezony se přiblížil

TISKOVÁ ZPRÁVA
PLAVENÍ DŘÍVÍ 16.09.2006 bylo nedaleko bavorských hranic mezi potoky Světlá voda a Stocký potok.
PLAVENÍ DŘÍVÍ 16.09.2006 bylo nedaleko bavorských hranic mezi potoky Světlá voda a Stocký potok. Z Čech, Bavorska a Slovenska přišly necelé dvě stovky diváků. Plavební ředitel Hynek Hladík u pomníku stavitele Schwarzenberského plavebního kanálu Josefa Rosenauera nejprve seznámil návštěvníky s historií plavebního kanálu, který došel až k bavorským hranicím 35 let po zahájení stavby. Plavební kanál sem nepřivedl Josef Rosenauer, ale jeho nástupci v roce 1824. Zazněl plavební rozkaz, pak se přesunula početná skupina o několik set metrů po proudu plavebního kanálu, aby byla vhozena do jeho proudu polena.
Někteří z diváků se chopili plavebních háků spolu s plavci z lesní správy Stožec a usměrňovali pohyb polen na jejich cestě ke Stockému potoku, zvanému také Ježový potok či Igelbach.
Libín - S, folklorní sdružení
Libín - S, folklorní sdružení
Ukázka plavení se konala za krásného podzimního počasí. K Rosenauerovu pomníku by přijelo určitě mnohem více diváků, kdyby Správa Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava nezveřejnilo v letáku a plakátu Akce pro veřejnost léto / podzim 2006 chybnou informaci o místu konání akce.
"Omlouvám se všem, kteří přijeli na Jelení Vrchy a ukázka plavení dříví se konala o dvanáct kilometrů dál, na bavorských hranicích. Mylnou informaci nevydalo folklorní sdružení Libín-S, které je nositelem projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu, a tedy i organizátorem ukázek plavení," řekl na parkovišti na Jeleních Vrších Hynek Hladík, když potkal zbývající zklamané turisty.
Na ukázku plavení dříví přijel i Jan Lokos, ředitel firmy Geospol Brno, spol. s r.o., která v roce 1999 byla generálním dodavatelem první etapy opravy Schwarzenberského plavebního kanálu u Jeleních Vrchů a nedaleko bavorských hranic, jejímž objednatelem byla Správa Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava. Oprava tehdy umožnila připravit ukázky plavení dříví.
Poslední letošní akce projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu - ukončení plavební sezóny - se koná již v sobotu 23. září 2006. Program bude otevřen setkáním s folklorem v bývalé osadě Růžový Vrch ve 12:00 hodin. O hodinu později začíná program rakouského spolku SUNNSEITN přímo na hranicích u hraničního potoku Ježová / Iglbach. Ve dvě hodiny po poledni začne poslední ukázka plavení dříví.

Ing. Hynek Hladík
Česká 677, CZ-38301 Prachatice
tel. +420 602 272 442
fax +420 388 317 609
e-mail: hladik.hynek@iol.cz
www.schw-kan.com/ v češtině
www.schw-kan.com/de in der deutschen Sprache

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 17.09.2006 v 11:49 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA