PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

XXXVII. Slezské dny

Již po třicátésedmé se uskutečnily o víkendu 9.-10. září 2006 tradiční Slezské dny
Již po třicátésedmé se uskutečnily o víkendu 9.-10. září 2006 tradiční Slezské dny, letos pod záštitou předsedy Českého svazu ochránců přírody p. Libora Ambrozka a poslance p. Jiřího Carbola. Letošní ročník byl prohřátý podzimním sluníčkem a vynikla tak krása nádherných krojů účinkujících souborů.
2006
Po oba dny program probíhal na obou pódiích dle plánu. V sobotu vystoupily soubory: hanácký Kosíř, slovenský Jánošík, anglický Mendip Morris Men, Bystrzyca, Mionší a další.
Večer pódium Křínov patřilo dechové hudbě ze Slovácka - Straňance a jejím příznivcům, pro vyznavače country pódium Lomňanka se skupinou Holátka ze Šumperka. Nové pódium Mira ožilo vystoupením cimbálových muzik a navázalo na další tradici - muzicírování pod širým nebem.
Kosíř
2006
V neděli po průvodu krojovaných skupin následoval hlavní pořad autora Petra Buroně s názvem:" Na louce". Představily se v něm naše nejmilejší - dětské soubory: Vonička, Malá Ondřejnica, Opavička, Slezánek, Ostravička a další. V dalším programu byla uvedena krojová přehlídka jako vzpomínka k výročí p. Jiřiny Králové, která v našem kraji prováděla výzkum krojových součástí a rekonstruovala je. Samozřejmě nechybělo vystoupení zahraničních souborů z Anglie a Slovenska včetně Kosíře z Hané, které zde hostovaly po oba dny.
2006
2006
2006
V průběhu slavností probíhal v areálu Jarmark rukodělné výroby, kde jsme mohli vidět malování perníků, práci s hrnčířským kruhem, paličkování, umělecké drátování, práci s kovářskou výhní, řezbářství, výrobu krojových šperků a mnoho dalších. V prostorách staré pily byla pro návštěvníky připravena výstava s názvem:"Mionší-divoká krása Beskyd", doplněná i vycpávkami některých zvířat, které v pralese žijí.
2006
Další doprovodnou akcí byl dálkový pochod Mánesovou stezkou, který v letošním roce navštívilo 1615 turistů a cykloturistů.
V neděli nás navštívila Česká televize Ostrava a natáčela zde folklorní pořad. Dle jejich informací bude uveden v říjnu t. r.
Celkově hodnotíme Slezské dny jako velmi úspěšné jak bohatým programem, tak návštěvností - navštívilo je na 8.000 návštěvníků.
"Co víc si přát?" Krásné počasí a hlavně Vaši přízeň v příštích letech.

Jarmila Kantorová
ředitelka festivalu
maticeslezska@quick.cz, matice.slezska@worldonline.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 20.09.2006 v 00:12 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA