PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Setkání s Dr. Z. Mahlerem v Muzeu TGM Lány - 24.9.2006

Tisková zpráva
Prolog: Jihočeská lípa z Muzea Heraldiky a Historie České Kanady z Vlčic u Jindřichova Hradce odcestovala po stopách Vyšegradské čtyřky do Lán jako dárek TGM a připomenutí místních historických událostí.
Na závěr dnů evropského kulturního dědictví v našem muzeu jsme odebrali lípu z místa, kde na sklonku II. světové války v bitvě nad Českou Kanadou zahynulo 9 amerických letců. První zastávka se konala v Praze, kde jsme na Universitě Karlově dohodli uspořádání prvního Vlčicko-pražského kulturního jara a "sázení" v botanické zahradě UK.
Druhé zastavení proběhlo v královském městě Slaný, kde jsme v rámci našeho kréda - "aby na této zemi kvetlo více růží než blbosti" zasadili společně s ředitelkou muzea skvostnou Nette Ingeborg, která se svým pěstitelem panem Josefem Havlem zvítězila na mistrovství světa v pěstování růží v Římě roku 1995. Následovalo zpívání a poezie růži a propagace našich aktivit a to vše před naplněným sálem.
Cílová zastávka byla v Lánech. Zde bylo připraveno význačné místo pro zasazení naší lípy. Za přítomnosti četných diváků, přátel a členů naší společnosti byla zasazena lípa společnou rukou pánů Dr. Mahlera, ředitele Muzea TGM Povolného a předsedy o.s. Společnosti za pozitivní přístup k životu Huňka a za nelíčeného dojetí "zasypána" lidovými písněmi "Ach synku synku" a "Teče voda". Dále následovalo slavnostní povýšení Dr. Mahlera do rytířského stavu řádu duševních rytířů modré růže. Zdeněk Mahler se přítomným odvděčil téměř dvouhodinovým fundovaným vyprávěním, které bez dechu sledoval plný sál. Na závěr zazpívala a zahrála Klára Šimková své autorské písně proložené poezií Dr. Hošťálka. V této odysee nechyběla ani prohlídka Lánského zámku, kde osobně vítal návštěvníky prezident republiky.
Lány

Občanské sdružení Společnost za pozitivní přístup k životu
Karel Huněk, předseda
Tylova 2207, 272 01 Kladno
tel.: 777657591
e-mail: hunkova@oetker.cz
www.os-vlcickydvorec.net

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Lány
Zveřejněno 27.09.2006 v 18:44 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA