PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

VIII. Dětský mezinárodní foklorní festival Tradice Evropy

Tisková zpráva
VIII. ROČNÍK DĚTSKÉHO MEZINÁRODNÍHO FOLKLORNÍHO FESTIVALU "TRADICE EVROPY" 31.10 - 5.11. 2006
TRADICE - dětský evropský festival tradic a folkloru, je festival, který vznikl v roce 1999 s cílem podporovat uchování tradičních evropských kulturních hodnot a jejich prezentace zejména dětem a mládeži. Od počátku je koncipován jako akce, konající se ve všech okresních městech Pardubického kraje.
Jeho spolupořadateli jsou Pardubický kraj, Město Pardubice, Město Chrudim, Město Ústí nad Orlicí, Město Svitavy, Obec Dolní Černá, Folklorní sdružení České republiky a sedm dětských folklorních souborů Pardubického kraje: Jitřenka Dolní Čermná, Kuřátka Chrudim, Jaro Ústí nad Orlicí, Radost, Holoubek, Perníček a Marcipánek Pardubice. Záštitu nad festivalem převzali poslankyně PS Parlamentu ČR Anna Čurdová a hejtman Pardubického kraje Michal Rabas
Dětský mezinárodní folklorní festival Tradice Evropy
Festivalová představení uvidí diváci nejdříve v Chrudimi, a to ve středu 1. listopadu v 8,30 a v 10,15 hodin v Divadle K. Pippicha. Ve středu večer v 17 hodin se v Divadle K. Pippicha v Chrudimi uskuteční také Galakoncert k zahájení festivalu Tradice Evropy. Ve čtvrtek festival pokračuje dopoledními představeními v Bílém domě ve Svitavách a v 18 hodin představením v Orlovně v Dolní Černé. V pátek se pak soubory představí dětem v Základní škole v Sezemicích.. Ve všech městech jsou pro účastníky plánovány prohlídky a návštěvy místních pamětihodností.
V sobotu 4. listopadu se všichni účastníci sejdou na galaprogramu, který se uskuteční ve 14,00 hodin v Domě kultury Dubina v Pardubicích. Tečku za festivalem udělá Evropský bál, taneční dílna pro všechny účastníky, který se koná v sobotu v 17,30 hodin taktéž v Domě kultury Dubina v Pardubicích.
Vedle spolupořádáních souborů na festivalu vystoupí také soubory ze Slovenska, Bulharska, Francie, Slovinska, Belgie a Ruska.
Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel - Zlaté stránky, Rádio Proglas, Dětská tisková agentura a Informační server www.borovice.cz. Významnými partnery jsou také ACR Alfa, OSA - Ochranný svaz autorský a další.

Podle podkladů Radky Ehrenbergerová připravil Jiří Pokorný, 18.10. 2006

Kontakt: Radka Ehrenbergerová
tel. 732 972 554
E-mail: radka3@post.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 18.10.2006 v 22:06 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA