PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Encyklopedia:
Basic information
Folklore festivals
Festivals abroad
Ensembles and groups
Regional associations
Personalities
Magazine Folklore
Searching

Calendar:
Folklore events
Festivals

Abroad:
Calendar C.I.O.F.F.
Calendar I.O.V.
Festivals abroad
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles

Public:
Authorities of The FoS ČR
Novelties, news,...
Archive 2002
Archive 2001
Basic dokuments
Contracts
Subsidies supplied
Browsing articles

Address book:
Secretariat of The FoS ČR
Leaders of ensembles
Directors of festivals
Representatives of regions

Services:

For registered users

DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

110 let Slováckého krúžku v Praze

Slovácký krúžek Praha v televizi ČT1-Barvy života
Slavnostní večer ke 110. výročí Slováckého krúžku Praha
O pražském Slováckém krúžku v roce 110. výročí jeho trvání se dozvíte v reportáži, která bude vysílána v rámci pravidelného pořadu Barvy života. Pořad, který je vysílán v pátek 27.10.2006 od 12.30 na 1. programu ČT moderuje O. Čuříková. Repríza je v sobotu 28.11. brzy ráno v 5:20 hodin na I. programu.
110 let Slováckého krúžku v Praze
V letošním roce si připomíná Slovácký krúžek v Praze 110. výročí od svého založení v roce 1896. V současné době sdružujeme na 300 členů, většinou rodáků či jejich potomků z Moravského Slovácka, kteří žijí, pracují nebo studují v Praze. Ale i řadu dalších příznivců a milovníků slováckého folkloru. Máme aktivní dvě cimbálové muziky, chasu, scházíme se každou druhou středu v KD GONG ve Vysočanech, vydáváme časopis Vědomosti. Náš Krúžek je nejstarším mezi Slováckými krúžky v celé ČR, včetně Brna.
Ve znamení 110. výročí organizujeme po celý letošní rok řadu akcí - jubilejní 50. Moravský ples (společně s pražským Valašským krůžkem a Spolkem rodáků a přátel Hané v Praze), 11.ročník Výstavy vín, vystoupení Chasy a muziky krúžku na MMF ve Strážnici, Trojské vinobraní.
Vyvrcholením oslav bude Slavnostní večer ke 110. výročí Krúžku 25. listopadu 2006 v Kulturním domě Vltavská v Praze 7. Program začíná v 19.30 hodin, po jeho skončení se účinkující a návštěvníci sejdou ve velkém sále na Besedě u cimbálu. Setkání se zúčastní i výpravy členů Slováckých krúžkú z Brna a Bratislavy. Vstupenky jsou již k dostání v pokladně KD Vltavská.
V rámci výročí vydal pražský krúžek ve spolupráci s FoS ČR 2.vydání zpěvníku Na besedě ve Slováckém krúžku, jehož autorem je člen krúžku Leo Neuman. Připravujeme i vydání publikace 110 let Slováckého krúžku v Praze.

Dušan Macháček

Chasa slováckého krúžku v Praze
Slavnostní večer ke 110. výročí Slováckého krúžku Praha
začátek akce . 25.11.2006 - 19.30( SO)
konec akce 26.11.2006 - 03.00(NE)
druh akce koncert muziky, chasy, zpěváků a hostů
místo konání KD Vltavská - Praha 7

Slovácký krúžek v Praze pořádá u příležitosti 110.výročí od svého založení 1896 - 2006)
Setkání členů, přátel a Krůžku, příznivců Moravského Slovácka, členů Slováckých krúžků z Brna a Bratislavy. V první polovině od 19.30 do cca 22.30 hodin zahrají, zazpívají a zatancují členové pražského Krúžku a jejich hosté v koncipovaném pořadu. V druhé části večera bude neformální beseda u cimbálu do 03.00 hodin.

Slovácký krúžek má v současné době na 300 členů, dvě cimbálové muziky, chasu, mužský sbor. Na besedách se scházejí každou druhou středu v měsíci v KD GONG ve Vysočanech. každoročně pořádá tradiční Moravské plesy, Hody, Výstavy vín, zájezdy na foklorní slavnosti a festivaly,podílí se na Trojském vinobraní. Udržuje a rozvíjí dlouholeté styky se slováckými krúžky v Brně a Bratislavě i s některými snárodopisnými spolky a soubory v Praze a na Slovácku. Vydáváme časopis Vědomosť.

základní informace: Dušan Macháček mob.777 910 211, email dusan@machacek.cz
vstupenky: Helena Šálová , Na Dobešce 140 00 Praha 4, tel 244 454 459, e-mail: salova.h@seznam.cz . pokladna DK Vltavská- Praha 7.
autoři pořadu: Soňa Plzáková, martin Sochor

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 18.10.2006 v 22:40 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA