PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Nadpis Tabulky 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Nadpis Tabulky 2
Tabulka 2
Tabulka 2
Tabulka 2


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Kovářovan uvítal hosty z Norska

Tisková zpráva...
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan uvítal ve své obci 21. října folklorní soubor z Norska.
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan uvítal ve své obci 21. října folklorní soubor z Norska, který se v podvečerních hodinách představil divákům v místním kinosálu v programu nazvaném Folklorní nokturno se souborem z Norska.
Krátce po 15 hodině přijely na kovářovskou náves dva autobusy, které přivezly členy jednoho z největších norských folklorních souborů Sykkylven Frilynde Ungomslag. V zasedací síni radnice za přítomnosti vedoucích Kovářovanu manželů Milana a Pavly Škochových a starosty Obce Kovářov Pavla Hrocha s chotí proběhlo slavnostní setkání. Tanečnice souboru Kovářovan vítaly příchozí členy norského souboru chlebem a solí a přítomní mohli též ochutnat koláčky z místního pekařství. Po úvodním přivítání a vzájemném předání dárků čekala na hosty prohlídka obce, při níž navštívili kostel Všech svatých, kde si zazpívali jednu ze svých písní a poté cesta vedla Kovářovem do místní základní školy.
Uvítání hostů chlebem a solí
Uvítání hostů chlebem a solí
Hosté při prohlídce připravené výstavky na radnici
Hosté při prohlídce připravené výstavky na radnici
Hosté po prohlídce kostela Všech svatých
Hosté po prohlídce kostela Všech svatých
Hosté při prohlídce jedné z tříd základní školy
Hosté při prohlídce jedné z tříd základní školy
Kolem 17 hodiny si členové souboru prohlédli i kovářovský kinosál, kde od 18 hodin začal program, ve kterém se jako první představil soubor Kovářovan. V jeho vystoupení zazněly krásné jihočeské písně a hosté z Norska obdivovali i tance, mezi nimiž nechyběla jihočeská kolečka, šoupaná, obkročáky a další. Po domácím souboru se rozezněly hardengerské devítistrunné housle a norský soubor čítající 55 členů se roztančil a rozezpíval na jevišti kovářovského kinosálu. Diváci měli možnost vyslechnout i norské národní písně a seznámit se s kolovými tanci a typickými kroji. Každé taneční číslo mělo velký ohlas u publika, které vždy dlouze aplaudovalo. Po norském souboru se představily i děti z Malého Kovářovanu, jejichž program nazvaný "Když začne skřivánek povrzávat" zahájila svým pěveckým vystoupením Brigita Cmuntová, bronzový Jihočeský zpěváček 2006.
Momentka z vystoupení Kovářovanu
Momentka z vystoupení Kovářovanu
Momentka z vystoupení norského souboru
Momentka z vystoupení norského souboru
Momentka z vystoupení Malého Kovářovanu
Momentka z vystoupení Malého Kovářovanu
Folklorní nokturno diváci ocenili vřelým potleskem a při rozhovoru s pořadateli nešetřili chválou za uspořádání krásné kulturní akce, při které měli možnost seznámit se s folklorem dalekého severu. Po skončení jednotlivých folklorních pořadů se členové Kovářovanu a norského souboru sešli k večernímu posezení v restauraci Kulturního domu. Po přípitcích a společné večeři probíhala volná zábava, při níž vedoucí i členové hostujícího souboru vyjadřovali zájem přivítat na oplátku Kovářovan v Norsku ve své oblasti a městě Sykkylven. Při vzájemném posezení nechyběly ani písničky, jak v podání hostů, tak hostitelů a přátelská atmosféra pokračovala až do 22 hodiny, kdy členové norského souboru Kovářov za mávání domácích opustili.
Hosté sledují pěvecké vystoupení Kovářovanu při společném večerním posezení
Hosté sledují pěvecké vystoupení Kovářovanu při společném večerním posezení

manželé Milan a Pavla Škochovi
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
Kovářov 398 55
tel.: 382 594 106, 604 692 062, e-mail: milan.skoch@tiscali.cz
www.kovarov.cz, www.jfos.cz, www.fos.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 22.10.2006 v 20:41 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA