PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Sankt Petersburg - úspěchy Palavánku

časopis Folklor č. 5/2006
Zimní palác, Ermitáž, Petropavlovská pevnost či Petrodvorce už nejsou pro děti DNS Palavánek abstraktními pojmy. Měly možnost tyto památky navštívit a na vlastní oči vnímat krásu "Benátek severu".
Ve dnech 17. až 27. června 2006 se Dětský národopisný soubor Palavánek doprovázený Cimbálovou muzikou Kolík a gajdošem Radimem Bartošem zúčastnil III. mezinárodního festivalu tanečně choreografického umění "Petro Dance" v Sankt Peterburgu, který je zaměřen na klasický balet, sportovní, gymnastický a lidový tanec. Festivalu se zúčastnilo 16 souborů z Petrohradu, Moskvy, Ukrajiny, Gruzie a Palavánek z Mikulova - České republiky. Všechna festivalová vystoupení měla vysokou uměleckou úroveň, ale za doprovodu reprodukované hudby. Cimbálová muzika Kolík (ZUŠ) a gajdy R. Bartoše byly jediným živým doprovodem v rámci festivalových vystoupení. Mikulovské děti se představily autentickým folklorem - dětské hry a tance, spolu s pestrostí krojů, si získaly přízeň nejen publika, které všechna vystoupení ocenilo bouřlivým potleskem, ale i odborné poroty.
Za podporu a prezentaci lidového umění (tanci, muzikou a kroji) své země udělila odborná porota Palavánku diplom a věcný dar. Vedle dojmů z vystoupení si děti přivezly hluboké zážitky z exkurzí. Nic však zřejmě nepředčí projížďku lodí po řece Něvě - v době "bílých nocí", otvírání mostů, v pozadí s velkým ohňostrojem a zpívající fontánou na vodě..
Zájezd byl zaslouženou odměnou za úspěchy a náročnou práci souboru v roce 2005 a 2006.

Zdena Kubíčková

Zveřejněno 27.10.2006 v 01:06 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA