PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

DMFF Tradice Evropy - Kuřátka vařila kašičku

Úvodní galakoncert VIII. dětského mezinárodního folklorního festivalu Tradice Evropy
Kuřátka vařila kašičku
Název není úplně přesný. Kuřátka, dětský folklorní soubor z Chrudimi, vystoupil na úvodním galakoncertu VIII. dětského mezinárodního folklorního festivalu Tradice Evropy s pásmem nazvaným Vařila myšička kašičku. Jejich vystoupení patřilo k vrcholům programu. A nutno dodat, že děti z Chrudimi měly velkou konkurenci. Nejen z domova, ale i z ciziny. Vystoupení dětí z Francie, Belgie, Slovinska, Bulharska a Ruska roztleskalo zaplněné divadlo stejně jako při ukázkách dalších domácích souborů z Pardubic a Dolní Čermné. Jen souboru Madovec ze Slovenska nikdo netleskal. Ovšem ne proto, že by vystoupení dětí nebylo hezké. Naopak, bylo výborné! Jenže děti z tohoto souboru jsou neslyšící a tak moderátorky (děvčata z domácích Kuřátek) požádaly diváky, aby místo potlesku zamávali rukama nad hlavou. A tak sice po vystoupení souboru Madovec bylo ticho, ale v hledišti se zvedl les mávajících dlaní.
Dětský mezinárodní folklorní festival Tradice Evropy
Dětský mezinárodní folklorní festival Tradice Evropy je jedním z posledních festivalů letošní "folklorní sezóny". Trvá celý týden (od 1. do 5.11. 2006) a probíhá na celém území Pardubického kraje. Vystoupení uvidí i řada žáků ze základních škol. Podle slov prezidentky festivalu Radky Ehrenbergerové je mezi školami o program veliký zájem a nemohou - bohužel - vyhovět všem požadavkům.
Vystoupení pro školy je podle mého názoru velikým přínosem festivalu. Myslím si, že na "školních koncertech" se řada dětí s folklorem seznámí poprvé v životě. A věřím, že mnozí z nich ne naposled, že si k němu díky tomuto festivalu najdou cestu i později.

DTA, Slávek Hrzal
dta@cmail.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 03.11.2006 v 19:24 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA