PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Chodové jednali v pražském Mánesu

Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví v Praze vstupuje do osmého desetiletí své existence
V pražském Mánesu se v sobotu 11. listopadu uskutečnila výroční členská schůze Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví - Psohlavci v Praze. Zhodnotila vysokou úroveň letošního slavného jubilejního 70. pošumavského věnečku, který se konal ve spolupráci s Folklorním sdružením České republiky pod záštitou a za účasti předsedy vlády. Na Věnečku se představila řada účinkujících z Chodska, včetně národopisného souboru z Mrákova, dětského souboru Mráček, Konrádyho a Domažlické dudácké muziky. Milovníkům dechovky hrála Horalka a slavnostní večer obohatil svým vystoupením soubor Gaudeámus z Prahy a taneční sekce Ústřední hudby Armády ČR.
Zvláštní poděkování zaznělo na adresu Folklorního sdružení ČR, které bylo v osobě předsedy Zdeňka Pšenici, chodskému folklornímu krajanskému sdružení v mnohém nápomocno.
Slova díků zazněla i na adresu města Domažlice, které vypravilo na Věneček tři autobusy s účinkujícími a starosta města Jan Látka (nyní poslanec Parlamentu ČR) připnul během slavnostního zahajovacího ceremoniálu 70. pošumavského věnečku pamětní stuhu na slavný prapor pražských Psohlavců s nápisem: Jako obrovské poděkování za vynikající propagaci Chodska - město Domažlice.
Výroční jednání také zhodnotilo další aktivity Sdružení, zejména zájezdovou činnost a výhledy v této oblasti na rok 2007. V neoficiální části jednání si všichni přítomní zazpívali chodské písničky za doprovodu pětice dudáků.
Dudáci při schůzi
Dudáci při schůzi
dudáci
Výbor folklorního krajanského spolku nyní orientuje své úsilí zejména na přípravu 71. pošumavského věnečku, který se uskuteční opět v Národním domě v Praze na Smíchově 10. února 2007. Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví tak vstupuje do osmého desetiletí své existence.
Výbor při VČS
Výbor při VČS
výbor

Václav Kupilík
Kupilik.V@seznam.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 12.11.2006 v 21:09 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA