PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Encyklopedia:
Basic information
Folklore festivals
Festivals abroad
Ensembles and groups
Regional associations
Personalities
Magazine Folklore
Searching

Calendar:
Folklore events
Festivals

Abroad:
Calendar C.I.O.F.F.
Calendar I.O.V.
Festivals abroad
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles

Public:
Authorities of The FoS ČR
Novelties, news,...
Archive 2002
Archive 2001
Basic dokuments
Contracts
Subsidies supplied
Browsing articles

Address book:
Secretariat of The FoS ČR
Leaders of ensembles
Directors of festivals
Representatives of regions

Services:

For registered users

DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

V Holešovicích se hrálo a zpívalo

Již XXIII.ročník Festivalu Setkání lidových muzik a druhé setkání dětských lidových muzik se uskutečnily v neděli 12.listopadu v KD Vltavská v pražských Holešovicích.
Hlavními pořadateli byl Folklorní soubor Kytice Praha a Folklorní sdružení ČR ve spolupráci s městskou částí Praha 7.
V rámci koncertu dětských lidových muzik vystoupily Cimbálová muzička ROSÉNKA z Prahy 6, Dětská lidová muzika NOTIČKY z Řevnic, Dětská lidová muzika z Chrástu, Lidová muzika Hájíček z Prahy 4, KOLÍČEK z Prahy 4, Dětská lidová muzika METELÁČEK z Plzně. Obsahem většiny melodií a písní byla příroda.
Po znělce pražského setkání lidových muzik před zahájili koncert předseda FoS ČR Zdeněk Pšenica a ředitel Festivalu Josef Harčarik. Přivítali řadu čestných hostů, mezi kterými byl i generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík, ředitel Dětské tiskové agentury Slávek Hrzal, zástupce kulturního výboru Senátu ČR, Ministerstva kultury ČR, Pražské folklorní unie a další.
Zasvěcenou průvodkyní obou setkání byla Šárka Skaláková, která ještě před vystoupením první muziky připomněla historii Setkání, jehož první ročník se konal již v roce 1981 v holešovické Domovině. U zrodu před 25 lety byly i lidové muziky souborů Kytice, J. Vycpálka, Gaudamus a Dolina. Vzhledem k povodni v Praze v roce 2002, která citelně postihla i Holešovice, se dva ročníky setkání nekonaly.
Jako první se představila valašská muzika KYČERA s pásmem věnovaném slezskému zbojníkovi Ondrášovi. Muzika zahrála a zazpívala melodie a písně věnované koňům a pastvinám. Cimbálová muzika ROSÉNKA zaujala nejvíce zbojnickými písněmi z Kopanic. Pravidelný účastník všech setkání, muzika vysokoškolského souboru GAUDEAMUS se představila pásmem nazvaným Sedláci a jiní šelmové. První část uzavřely slovenské písně a melodie v podání Cimbálové muziky Jiřího Janouška, kde vynikla houslovými sóly dcera primáše Markéta Janoušková.
Zajímavým překvapením bylo představení Hudecké muziky z Prahy 8. Malá česká muzika Jiřího Pospíšila si získala diváky pořadem Na koníčka já si vyskočím a Vycpálkovci Poctou J.J.. Ledecká dudácká muzika zpříjemnila večer písněmi z Chodska. Vyvrcholením tři a půl hodinového programu bylo vystoupení horňáckého primáše a zpěváka Martina Hrbáče, který s muzikou J.Janouška zazpíval i zahrál známé i méně známé sedlácké a další horňácké písně. Mužské kvarteto členů Slováckého krúžku v Praze písněmi z Kyjovska pozvalo všechny účinkující i diváky na oslavy 110.výročí Krúžku.
Již tradičně Setkání lidových muzik bylo zakončeno lidovou kasací zábavou.

Dušan Macháček

Setkání lidových muzik, Praha
Fotografie z XXIII. a II. setkání lidových muzik 2006
Setkání lidových muzik, Praha
Setkání lidových muzik, Praha
Setkání lidových muzik, Praha
Setkání lidových muzik, Praha
Setkání lidových muzik, Praha
Setkání lidových muzik, Praha
Setkání lidových muzik, Praha
Setkání lidových muzik, Praha
Setkání lidových muzik, Praha
Setkání lidových muzik, Praha
Setkání lidových muzik, Praha
Setkání lidových muzik, Praha

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 13.11.2006 v 23:12 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA