PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Na dubňanských lúkách...

časopis Folklor č. 5/2006
Na dubňanských lúkách...
Tak se jmenuje první CD, které vydává Dětský národopisný soubor Dúbravěnka z Dubňan. Oslaví tak letošní 20leté výročí své existence.
Soubor působí v malém městě Jižní Moravy nedaleko Hodonína, v regionu kyjovské Dolňácko. Vznikl na přelomu roku 1986-1987, kdy se začala scházet malá skupina dětí k jednoduchým hrám a tancům. Dnes má soubor padesát členů ve věku od 5 do 15 let. V pásmech Dúbravěnky je zdůrazněna krása kyjovského kroje a tanců, i zvučnost moravského nářečí v lidových písních a říkadlech. Dětské hry a tance, na které se soubor zaměřuje, obsahuje v upravené podobě i právě vydávané CD. Najdete zde například pásmo pro nejmenší děti s žertovným názvem Komáři nebo pásmo pro dospívající chlapce Na tej vojně.
Velkou výhodou souboru je vlastní dětská cimbálová muzika. Mladí muzikanti pracují pod vedením ředitele dubňanské Základní umělecké školy Pavla Varmuži. Ten upravil hudbu k písním, které zazní na nově vydaném nosiči. Album sestavila umělecká vedoucí souboru Pavla Horníčková.
Slavnostní křest nového CD proběhne na kateřinský svátek, v sobotu 25. listopadu v 19 hodin v sále kulturního domu v Dubňanech. Po slavnostním programu bude následovat beseda u cimbálu, na které zahraje dětská cimbálová muzika a CM Dúbrava.

Eva Příkazská

Zveřejněno 14.11.2006 v 22:43 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA