PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Vyznamenání Jaroslava Wachtla

V pondělí 13. listopadu 2006 obdržel Medaili Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky náš dlouholetý člen pan Jaroslav Wachtl.
Medaile mu byla udělena u příležitosti jeho neuvěřitelných 90. narozenin za celoživotní práci s dětmi a mládeží. Medaili mu předala náměstkyně ministryně školství paní Eva Bartoňová v přítomnosti 1. náměstka ministra kultury Zdeňka Nováka, ředitele odboru pro mládež MŠMT ČR Jaroslava Tučka, předsedy FoS ČR Zdeňka Pšenici a dalších.
Folklorní sdružení ČR
Srdečně blahopřejeme a přejeme mnoho zdraví do dalších let a hezkých chvilek s valašskými písničkami. Věříme, že se k našemu přání připojí jistě i další příznivci folkloru. Životopis Jaroslava Wachtla najdete v časopise Folklor č. 4 z letošního roku.

Jiří Pokorný

Folklorní sdružení ČR
Další přání
Ocenění za celoživotní aktivní činnost
Ocenění za celoživotní aktivní činnost se dostalo pondělí 13.11.2006 panu Jaroslavu Wachtlovi, který letos v září oslavil 90. narozeniny /Folklor č.4/

Z podnětu FoS ČR byl pozván pan Jaroslav Wachtl za dlouholetou aktivní činnost ve školství a folkloru na MŠMT. Jeho život byl poznamenán mnoha dramatickými událostmi, které přesto neovlivnily jeho vysokou životní aktivitu.
Ve školství pracoval jako učitel,ředitel a školský inspektor v tehdejším okrese Valašské Meziříčí.
Až do vysokého věku byl primášem a vedoucím cimbálových muzik, nejdříve v rožnovském souboru Javořina a pak v nedalekém souboru Beskyd Zubří.
Na MŠMT byl přijat I.nám. ministryně Evou Bartoňovou, I.nám. ministra kultury panem Zdeňkem Novákem za přítomnosti ved. odboru pro mládež pana Jaroslava Trčky a předsedy FoS ČR pana Zdeňka Pšenici.
V přátelské besedě byla vyzvednuta záslužná a aktivní dlouholetá činnost oslavence a předáno ocenění.

Závěrem nezbývá než se přidat ke gratulantům a popřát oslavenci mnoho zdraví do dalších let.

Rožnov p.R. dne 17.11.2006, Josef Gajdoš

Wachtl Jaroslav
DALŠÍ INFORMACE: Wachtl Jaroslav
Zveřejněno 16.11.2006 v 18:14 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA