PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Dobré zprávy z Visegrádu

14. listopadu se v Hudebním salonku Ministerstva zahraničních věcí České republiky uskutečnila beseda o současném stavu a perspektivách spolupráce Visegrádské skupiny a možnostech využití programů Mezinárodního visegrádského fondu.
IVF
Besedu vedli náměstek ministra zahraničních věcí ČR pro dvoustranné vztahy Tomáš Pojar, koordinátor V4 a ředitel Odboru států střední Evropy MZV ČR Tomáš Kafka a zástupce ředitele Mezinárodního visegrádského fondu René Kubášek.
Z mnoha zajímavých informací, prezentovaných na tomto jednání, považujeme za zvlášť významné zejména podstatné navýšení ročního objemu rozpočtu fondu na 5 milionů €, což zvýší možnosti folklorních festivalů a dalších žadatelů na získání grantu. Novinkou je nový grantový program fondu, nazvaný residenční program pro umělce, který umožní dotovat pobyt vybraného umělce v jiné zemi V 4 na dobu 3 měsíců částkou 4.500 €, která se rozdělí mezi umělce a přijímající organizaci. Podrobnosti o tomto dotačním programu naleznete na adrese artist@visegradfund.org, žádosti na rok 2007 je možné předkládat do 20.1. 2007, na další roky pak vždy v říjnu roku předešlého.
K 15. výročí existence Visegrádské skupiny byla ve spolupráci MVF a maďarského předsednictví V4 vydána publikace "The Visegrad Group - A Central European Constellation", která je na CD k dispozici na sekretariátu Folklorního sdružení ČR a najdete ji také ve formátu pdf na www.visegradgroup.eu .

Jiří Pokorný

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 16.11.2006 v 21:51 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA