PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Slavnostní večer ke 110. výročí Slováckého krúžku Praha

Setkání členů Slováckého krúžku, jejich přátel a příznivců slováckého folkloru v sobotu 25. listopadu 2006 od 19.30 hod. v Kulturním domě Vltavská Praha 7
Slovácký krúžek v Praze pořádá u příležitosti 110.výročí od svého založení 1896 - 2006)
Setkání členů, přátel a Krůžku, příznivců Moravského Slovácka, členů Slováckých krúžků z Brna a Bratislavy. V první polovině od 19.30 do cca 22.30 hodin zahrají, zazpívají a zatancují členové pražského Krúžku a jejich hosté v koncipovaném pořadu. V druhé části večera bude neformální beseda u cimbálu do 03.00 hodin.
začátek akce 25.11.2006 - 19.30(SO)
konec akce 26.11.2006 - 03.00(NE)
druh akce koncert muziky, chasy, zpěváků a hostů
místo konání KD Vltavská - Praha 7
základní informace: Dušan Macháček mob.777 910 211, email dusan@machacek.cz
vstupenky: Helena Šálová, Na Dobešce 140 00 Praha 4, tel 244 454 459, e-mail: salova.h@seznam.cz . pokladna DK Vltavská, Praha 7.
autoři pořadu: Soňa Plzáková, Martin Sochor
PDF ke stažení
110 let Slováckého krúžku v Praze
V letošním roce si připomíná Slovácký krúžek v Praze 110. výročí od svého založení v roce 1896. V současné době sdružujeme na 300 členů, většinou rodáků či jejich potomků z Moravského Slovácka, kteří žijí, pracují nebo studují v Praze. Ale i řadu dalších příznivců a milovníků slováckého folkloru. Máme aktivní dvě cimbálové muziky, chasu, scházíme se každou druhou středu v KD GONG ve Vysočanech, vydáváme časopis Vědomosti. Náš Krúžek je nejstarším mezi Slováckými krúžky v celé ČR, včetně Brna.
Ve znamení 110. výročí organizujeme po celý letošní rok řadu akcí - jubilejní 50. Moravský ples (společně s pražským Valašským krůžkem a Spolkem rodáků a přátel Hané v Praze), 11.ročník Výstavy vín, vystoupení Chasy a muziky krúžku na MMF ve Strážnici, Trojské vinobraní.
Vyvrcholením oslav bude Slavnostní večer ke 110. výročí Krúžku 25. listopadu 2006 v Kulturním domě Vltavská v Praze 7. Program začíná v 19.30 hodin, po jeho skončení se účinkující a návštěvníci sejdou ve velkém sále na Besedě u cimbálu. Setkání se zúčastní i výpravy členů Slováckých krúžkú z Brna a Bratislavy. Vstupenky jsou již k dostání v pokladně KD Vltavská.
V rámci výročí vydal pražský krúžek ve spolupráci s FoS ČR 2.vydání zpěvníku Na besedě ve Slováckém krúžku, jehož autorem je člen krúžku Leo Neuman. Připravujeme i vydání publikace 110 let Slováckého krúžku v Praze.

Dušan Macháček

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 22.11.2006 v 23:43 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA