PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

8. ročník festivalu SOUZNĚNÍ

Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel
Hodnocení
Ve dnech 14.-17. prosince 2006 proběhl v Ostravě a v Kozlovicích už 8. ročník mezinárodního festivalu SOUZNĚNÍ. Letos byli hosty nejlepší Zpěváčci (celostátní soutěže České republiky pro rok 2006) - Petra Hrubošová z Veletin, Josef Štefan z Vlkanova a Barbora Čechová z Ostravy - Plesné, dále soubory Valášek, Valašský vojvoda z Kozlovic, sólisté Petra Klementová, Alice Svobodová, Lukáš Mrkva, Zdeněk Tofel a. Pozvání přijali vzácní hosté - dudák Josef Kuneš z Domažlic a ze Slovenska - Ľudová hudba Ondreja Kandráča se zpěvačkou Monikou Kandráčovou z Krásnej Lúky, stříbrný Slávik Slovenska Marianna Vasilenková z Krajného Čierna, DFS Jastrabčan ze Šarišského Jastrabia a Gréckokatolícky bohoslovecký zbor sv. Romana Sladkopevca z Prešova.
PF Souznění
Festival Souznění začal už ve čtvrtek 14.12. koledováním a koncertem na pověstné Stodolní ulici v Ostravě. V pátek 15.12. proběhl v kostele Sv. Václava v Ostravě (za účasti kamer TV Noe) koncert adventní duchovní hudby v podání komorního orchestru Collegium Marianum z Prahy s uměleckou vedoucí Janou Semerádovou. V sobotu 16.12. se celý program přesunul do podbeskydských Kozlovic - domovské obce hostitelského souboru Valašský vojvoda. Od rána probíhal Vánoční jarmark, s veškerou slávou byla otevřena Obecná škola v budově Fojtství. Na představeních v sále OÚ Kozlovice se k hostům festivalu přidali i účinkující z našeho regionu - DFS Hurčánek, žáci speciální Školy života z Frýdku-Místku, SPV z Kozlovic, Pěvecký sbor ZŠ Kozlovice, Klávesová škola Lenky Lepíkové, sdružení Slávik - Morávia a další.
V neděli 17.12. mohli účastníci navštívit společnou Mši svatou v chrámu Panny Marie Královny v Ostravě - Mariánských Horách. Galakoncert pak uzavřel čtyřdenní festival v Domě kultury Města Ostravy. Zde se k folklorním účinkujícím připojila (z žánru populární hudby a rocku) skvěle a živě hrající skupina NO NAME z Košic.

Nedílnou součástí bylo po všechny čtyři dny představení uměleckých řemesel v podání vynikajících lidových tvůrců z domova i zahraničí.
Krásné a veselé Vánoce a do roku 2007 hodně zdraví a spokojenosti přeje za všechny spolupracovníky a organizátory MF Souznění ředitel festivalu Zdeněk Tofel.

Koncerty natáčel Český rozhlas Ostrava.
Více na www.souzneni-festival.cz

Za všechny Helena Skálová, Zdeněk Tofel, v Ostravě 19.12.2006

Fotografie ze Souznění 2006
Valašský Vojvoda z Kozlovic
Valašský Vojvoda z Kozlovic
DFS Jastrab
DFS Jastrab
Muzika Kovaliček
Muzika Kovaliček
Josef Štefan
Josef Štefan
řemesla
řemesla
keramika
keramika
Ĺudová hudba Ondreja Kandráča
Ĺudová hudba Ondreja Kandráča
J. Štefan, dudák J. Kuneš
J. Štefan, dudák J. Kuneš
Valašský Vojvoda
Valašský Vojvoda
NO NAME
NO NAME
0 Souznění 17.12. 2006
0 Souznění 17.12. 2006

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 19.12.2006 v 15:53 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA