PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Folklorní sdružení ČR na 16. veletrhu cestovního ruchu GO

"Vy jste z Folklorního sdružení? Tak to vás pustím bez papírů", vítal nás strážný na hlavní bráně na brněnském Výstavišti, když jsme měli připravenu zálohu dvou tisíc korun, která se vyžaduje od posádek aut vystavovatelů.
Folklor byl k vidění a slyšení v celém pavilonu V, kde se prezentovaly jednotlivé české a moravské, ale i zahraniční regiony, města, obce, lázně, turistická centra. Mnohé expozice provázely lidové muziky, taneční páry, plakáty festivalů, slavností, výrobky lidových umělců. Ale také krajové koláče, pivo, víno, slivovice,...
Velkému zájmu se na veletrhu těší společná expozice Folklorního sdružení ČR, Národního ústavu lidové kultury ve Strážnici, Národního informačního a poradenského střediska pro kulturu a Muzea v přírodě z Rožnova pod Radhoštěm. Expozice těchto partnerů doprovázely cimbálové muziky z Rožnova i ze Strážnice a v expozici FoSu vyhrával mladičký dudák Michal Marhold z Brněnského souboru Majíček.
"V naší expozici prezentujeme nový měsíčník FOLKLOR, národopisné publikace, kalendáře letošních akcí, návštěvníky zveme na 10. národní krojový ve Žďáru nad Sázavou i další festivaly a přehlídky, informujeme o činnosti Sdružení i souborech", řekl nám Milan Zelinka, který za expozici zodpovídá.
Veletrh je i příležitostí k řadě setkání a jednání představitelů FoSČR s řadou partnerů, státních i regionálních představitelů. Předseda Zdeněk Pšenica se v prvních dvou dnech setkal a jednal na příklad s hejtmany Jihočeského a Jihomoravského kraje Janem Zahradníkem a Stanislavem Juránkem, poslanci Parlamentu ČR Františkem Bublanem, Josefem Smýkalem, starosty Třebíče a řady dalších měst, ředitelkou agentury ACR Alfa. Blankou Langerovou, ředitelem NÚLK Strážnice Janem Kristem, ředitelem Valašského muzea Vítězslavem Koukalem i ředitelem Národního informačního střediska pro kulturu Františkem Zborníkem. Náš stánek navštívili i představitelé Českého rozhlasu, Dětské tiskové agentury, Klubu českých turistů a další.

Dušan Macháček

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 13.01.2007 v 22:40 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA